Czy jesteś
zadowolony
z naszych
usług? Oceń nas!

Test HBA®

Test HBA® (Hialuronan Binding Assay) określa zdolność wiązania plemników z hialuronianem, a tym samym odsetek plemników, które są zdolne do zapłodnienia komórki jajowej.

Hialuronian odgrywa kluczową rolę w procesie zapłodnienia. To substancja, która otacza oocyt i znajduje się w macierzy międzykomórkowej wzgórka jajonośnego komórki jajowej. Na główce dojrzałego i prawidłowego plemnika natomiast znajdują się receptory, które umożliwiają rozpoznanie i połączenie z hialuronianem znajdującym się w komórce jajowej, dzięki czemu może dojść do zapłodnienia.

Kiedy wykonać test HBA®?

Kwalifikacja do badania HBA® dokonywana jest na podstawie wyników rozszerzonego badania nasienia.

Test HBA® zalecamy:

w przypadku niepłodności o nieznanej przyczynie (niepłodność idiopatyczna),

jako uzupełniająca diagnostyka zaburzeń płodności u mężczyzn,

w przypadku badania nasienia, którego wyniki są w normie lub wykazują nieznaczne odchylenia od normy.

Wykonanie badania HBA® jest również wskazane po zakwalifikowaniu pacjentów do procedury in vitro, w celu doboru metody zapłodnienia komórek jajowych ICSI lub PICSI®.

Jak umówić się na badanie HBA®?

Na badanie można umówić się telefonicznie pod numerem telefonu 500 900 888, mailowo (invimed@invimed.pl) lub wypełniając formularz.

Opieka psychologa w każdej z naszych klinik pomaga w uzyskaniu lepszych rezultatów w leczeniu niepłodności.
dorota-kuka-panasiuk-invimed-katowice.jpgdr n. med. Dorota Kuka - Panasiuk, klinika InviMed Katowice

Skontaktuj się z nami już dziś!

Odpowiemy w ciągu 1 dnia roboczego.

Zgoda na przysyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną więcej...
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. z 2013 r. poz. 1422, ze zm.), na podany adres e-mail oraz w postaci SMS, przez InviMed-T Sp. z o.o. oraz podmioty z Grupy Medicover, wyszczególnionych na stronie www.medicover.pl/grupa-medicover mniej...
Zgoda na przekazywanie treści marketingowych z wykorzystaniem telefonu więcej...
Wyrażam zgodę na przekazywanie treści marketingowych na podany przeze mnie numer telefonu, w tym przy użyciu automatycznych systemów wywołujących, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne, przez InviMed-T Sp. z o.o. oraz podmioty z Grupy Medicover, wyszczególnionych na stronie www.medicover.pl/grupa-medicover mniej...

Zapewniamy poufność korespondencji.