Tak dla in vitro
Pierwsza wizyta Blog
Wciśnij ENTER, aby wyszukać
Zamknij
Ponad połowa pacjentek klinik InviMed to dzisiaj szczęśliwe mamy!

Ponad połowa pacjentek klinik InviMed to dzisiaj szczęśliwe mamy!

Skuteczność zabiegów in vitro w klinikach InviMed

W latach 2017-2021 ze wszystkich cykli in vitro, które zostały przeprowadzone w klinikach InviMed aż 62% zakończyło się uzyskaniem ciąży. Jest to ogromny sukces i efekt wieloletniego doświadczenia zespołu naszych lekarzy i embriologów. Co jest również konsekwencją nowoczesnych technologii stosowanych we wszystkich naszych klinikach.

Jak liczymy nasze dane?

Na bieżąco monitorujemy efekty naszej wspólnej pracy z pacjentami. 62% to wskaźnik, który odzwierciedla szanse na powodzenie w pojedynczym cyklu IVF. Dotyczy to pacjentek, którym udało się w procesie stymulacji uzyskać 6 lub więcej dojrzałych komórek jajowych kompetentnych do zapłodnienia. Każda potwierdzona ciąża kliniczna jest dla nas wielką radością i każdą skrupulatnie odnotowujemy.

Szanse na zostanie rodzicami za pierwszym podejściem do in vitro

Już po pierwszej próbie in vitro średnio 6 na 10 par ma szansę zostać szczęśliwymi rodzicami.

Pojedynczy cykl in vitro zaczyna się w momencie stymulacji pacjentki,. Potem następuje pobranie i zapłodnienie komórek jajowych, a w konsekwencji powstanie zarodków).

Cykl kończy się transferami świeżych i/lub mrożonych zarodków.

Liczba transferów uzależniona jest od potrzeby oraz liczby uzyskanych zarodków.

Podana poniżej skuteczność określa całkowitą szansę na urodzenie w pojedynczym cyklu IVF, aż do wykorzystania ostatniego dostępnego w tym cyklu, świeżego bądź zamrożonego zarodka.

Pacjenci podchodzący do kolejnej próby in vitro, czyli następnego cyklu, wciąż mają ogromne szanse na upragnione potomstwo. Nasze wskaźniki skuteczności u pacjentek podchodzących po raz drugi i trzeci do zapłodnienia metodą in vitro są wysokie.

Niemniej jednak obniżają się, ponieważ każde kolejne niepowodzenie zazwyczaj związane jest z trudnym przypadkiem klinicznym, wymagającym wdrożenia bardziej zaawansowanych metod leczenia.

Niestety, leczenie nie zawsze kończy się sukcesem. 18% przypadków, w których nie udało się uzyskać ciąży, wiąże się z ciężkimi i bardzo złożonymi czynnikami niepłodności, których eliminacja nie jest możliwa, nawet przy zastosowaniu najbardziej zaawansowanych metod leczenia.

Skuteczność in vitro a wiek pacjentki

Wiek pacjentki ma ogromne znaczenie. W dużej mierze to on determinuje skuteczność leczenia. Wraz z wiekiem następuje obniżenie nie tylko ilości, ale także jakości produkowanych komórek jajowych. Przekłada się to bezpośrednio na efekty leczenia na poziomie embriologicznym i klinicznym.

W pierwszym cyklu IVF największe szanse na zajście w ciążę mają pacjentki przed 35. rokiem życia. Ich organizm produkuje zazwyczaj dużą liczbę komórek jajowych bardzo dobrej jakości, które są kompetentne do zapłodnienia i dalszego prawidłowego rozwoju.

Aż 65% pacjentek poniżej 35 roku życia po pierwszym cyklu in vitro ma szansę zostać mamą.

Podobne szanse podczas pierwszego cyklu mają pacjentki w wieku od 35 do 39 lat, bo aż 63% zabiegów sukcesem. 

U pacjentek powyżej 39. roku życia szansa wynosi 36%

Na skuteczność leczenia duży wpływ ma także wiek partnera. Jakość produkowanych plemników i ich zdolność do zapłodnienia komórki jajowej oraz szansa na prawidłowy rozwój zarodka obniżają się wraz z wiekiem mężczyzny, nawet jeżeli parametry w badaniach nasienia wskazują na wartości prawidłowe lub zbliżone do prawidłowych.

W klinikach InviMed oferujemy szeroki zakres diagnostyki nasienia (SCD, MSOME, HBA) i technik selekcji plemników (hbIMSI, PICSI, Fertile Chip), pozwalających na zwiększenie prawdopodobieństwa doboru dobrej jakości plemników i podniesienia skuteczności leczenia w cyklach wspomaganego rozrodu.

Jakie mam szanse na urodzenie w pojedynczym transferze zarodka?

Szanse na ciążę po pojedynczym transferze zarodka sięgają nawet 44% dla pacjentek w wieku poniżej 35 lat i aż 39% dla pacjentek w przedziale wiekowym od 35 do 39 lat.

U pacjentek powyżej 39. roku życia ciążę kliniczną po pojedynczym transferze udało nam się uzyskać w 29% przypadków.

Należy jednak pamiętać, że ze względu na wysokiej jakości i doskonale opracowane procedury krioprezerwacji zarodków (mrożenia) w klinikach InviMed, skuteczność transferu zarodków świeżych i mrożonych (witryfikowanych) jest porównywalna.

WITRYFIKACJA ZARODKÓW

Aż 98% zarodków przeżywa procedurę mrożenia i podejmuje dalszy prawidłowy rozwój. Mrożenie zarodków nie obniża szans na zajście w ciążę i urodzenie dziecka.

WIĘKSZA SZANSA NA CIĄŻĘ

Ok 60% pacjentek uzyskuje w każdym cyklu dodatkowe, mrożone (witryfikowane) zarodki. Można zatem w jednym cyklu dokonać kilku transferów, co znacznie podnosi szansę na skuteczne leczenie.

Skuteczność in vitro z komórkami jajowymi dawczyń w InviMed

Niemal 6 na 10 pacjentek, które w latach 2017-2019 skorzystały z programu adopcji komórek jajowych od anonimowej dawczyni w InviMed, może cieszyć się ciążą.

W klinikach InviMed skuteczność pojedynczego cyklu, w którym wykorzystano zarodki otrzymane z zestawu komórek jajowych od dawczyni wynosi aż 72%. Podana skuteczność określa całkowitą  szansę na uzyskanie ciąży w pojedynczym cyklu leczenia, aż do wykorzystania ostatniego dostępnego w tym cyklu zamrożonego zarodka.

Program adopcji komórek jajowych gwarantuje uzyskanie przynajmniej trzech zarodków o dobrej jakości, co zwiększa szansę pacjentek na zajście w ciążę.

Podana skuteczność określa całkowitą szansę na uzyskanie ciąży w pojedynczym cyklu leczenia, aż do wykorzystania ostatniego dostępnego w tym cyklu zamrożonego zarodka.

Program adopcji komórek jajowych gwarantuje uzyskanie przynajmniej trzech zarodków o dobrej jakości, co zwiększa szansę pacjentek na zajście w ciążę.

WAŻNE!

W przypadku nie uzyskania trzech zarodków dobrej jakości z pierwszego zestawu komórek jajowych od dawczyni, w ramach gwarancji, pacjentka otrzymuje od InviMed dodatkowy zestaw 8 komórek jajowych wysokiej jakości.

Już około 13 000 dzieci

W ciągu ponad 20 lat dzięki programom leczenia niepłodności dostępnym w InviMed, uzyskaliśmy tysiące ciąż klinicznych. Dzięki leczeniu stosowanym w naszych klinikach InviMed urodziło się około 13 000 dzieci - to więcej niż może pomieścić Sala Kongresowa i Hala Torwar łącznie.


W wyniku cykli przeprowadzonych w roku 2020 odnotowaliśmy urodzenie 1241 dzieci.

A wciąż otrzymujemy od naszych pacjentów nowe zgłoszenia urodzonych dzieci.

Zgłoś się do programu refundacji in vitro

Wypełnij formularz

Skontaktuj się z nami już dziś

Poufność jest dla nas priorytetem

Zgoda na kontakt marketingowy więcej: Musisz wybrać więcej opcji (minimum ${minimumContactAgree})

Informacje podstawowe dotyczące przetwarzania danych osobowych

Administrator danych: Medi Partner Sp. z o.o., Cybernetyki 19, 02-677 Warszawa, KRS 0000415680, NIP 1080012631, Kapitał zakładowy - 11 748 300,00 zł, Sygnatura RDF/333576/21/928.

Cele przetwarzania: umówienie i obsługa konsultacji informacyjnej z położną, obsługa zgłoszeń i opinii, przekazanie materiałów informacyjnych, marketing własnych produktów i usług;

Podstawy prawne przetwarzania: profilaktyka zdrowotna oraz zarządzanie udzielaniem usług z nią związanych, Twoja zgoda, Nasz uzasadniony interes.

Prawa związane z przetwarzaniem danych: prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych; prawo dostępu do danych osobowych; inne prawa, o których mowa w szczegółowej informacji o przetwarzaniu danych.

Odbiorcy danych: Podmioty przetwarzające dane osobowe w imieniu Medi Partner Sp. z o. o.

Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych

Informacje podstawowe dotyczące przetwarzania danych osobowych

Administratorem danych osobowych będzie Medi Partner Sp. z o.o., ul. Cybernetyki 19, 02-677 Warszawa (dalej: my). Możesz się z nami skontaktować w następujący sposób: listownie na adres: Medi Partner Sp. z o.o., Al. Jerozolimskie 96, 00-809 Warszaw. przez formularz kontaktowy na stronie www.invimed.pl, telefonicznie: 500 900 888. Wyznaczyliśmy Inspektora Ochrony Danych. Z Inspektorem możesz się kontaktować listownie na adres: Inspektor Ochrony Danych, Medi Partner, Al. Jerozolimskie 96 00-809 Warszawa lub przez e-mail: IOD@medipartner.pl Będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe, aby obsłużyć Twoje zgłoszenie do Programu. Podstawy prawne przetwarzania Twoich danych to Twoja zgoda. Dane przetwarzane na podstawie Twojej zgody będziemy przetwarzać do momentu jej wycofania lub wniesienia sprzeciwu, maksymalnie przez 5 latBędziemy przekazywać Twoje dane osobowe podmiotom przetwarzającym dane w imieniu administratora danych, np. dostawcom usług IT. Przysługują Ci następujące prawa związane z przetwarzaniem danych osobowych: prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, do dostępu do Twoich danych osobowych, żądania sprostowania Twoich danych osobowych, żądania usunięcia Twoich danych osobowych, ograniczenia przetwarzania Twoich danych osobowych. Aby skorzystać z powyższych praw, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych. Przysługuje Ci także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Otrzymanie danych osobowych odbyło się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Informacje podstawowe dotyczące przetwarzania danych osobowych

Administrator danych: Medi Partner Sp. z o.o., Cybernetyki 19, 02-677 Warszawa, KRS 0000415680, NIP 1080012631, Kapitał zakładowy - 11 748 300,00 zł, Sygnatura RDF/333576/21/928. Cele przetwarzania: marketing własnych produktów i usług [w tym profilowanie]; marketing produktów i usług Medicover Polska [w tym profilowanie]. Podstawy prawne przetwarzania: Twoja zgoda. Prawa związane z przetwarzaniem danych: prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych; prawo dostępu do danych osobowych; inne prawa, o których mowa w szczegółowej informacji o przetwarzaniu danych. Odbiorcy danych: Podmioty przetwarzające dane osobowe w imieniu Medi Partner Sp. z o. o. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych

Zgłoś się do programu refundacji in vitro

Wypełnij formularz

Skontaktuj się z nami już dziś

Poufność jest dla nas priorytetem

Wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Zgoda na kontakt marketingowy więcej: Musisz wybrać więcej opcji (minimum ${minimumContactAgree})

Informacje podstawowe dotyczące przetwarzania danych osobowych

Administrator danych: Medi Partner Sp. z o.o., Cybernetyki 19, 02-677 Warszawa, KRS 0000415680, NIP 1080012631, Kapitał zakładowy - 11 748 300,00 zł, Sygnatura RDF/333576/21/928.

Cele przetwarzania: umówienie i obsługa konsultacji informacyjnej z położną, obsługa zgłoszeń i opinii, przekazanie materiałów informacyjnych, marketing własnych produktów i usług;

Podstawy prawne przetwarzania: profilaktyka zdrowotna oraz zarządzanie udzielaniem usług z nią związanych, Twoja zgoda, Nasz uzasadniony interes.

Prawa związane z przetwarzaniem danych: prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych; prawo dostępu do danych osobowych; inne prawa, o których mowa w szczegółowej informacji o przetwarzaniu danych.

Odbiorcy danych: Podmioty przetwarzające dane osobowe w imieniu Medi Partner Sp. z o. o.

Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych

Informacje podstawowe dotyczące przetwarzania danych osobowych

Administratorem danych osobowych będzie Medi Partner Sp. z o.o., ul. Cybernetyki 19, 02-677 Warszawa (dalej: my). Możesz się z nami skontaktować w następujący sposób: listownie na adres: Medi Partner Sp. z o.o., Al. Jerozolimskie 96, 00-809 Warszaw. przez formularz kontaktowy na stronie www.invimed.pl, telefonicznie: 500 900 888. Wyznaczyliśmy Inspektora Ochrony Danych. Z Inspektorem możesz się kontaktować listownie na adres: Inspektor Ochrony Danych, Medi Partner, Al. Jerozolimskie 96 00-809 Warszawa lub przez e-mail: IOD@medipartner.pl Będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe, aby obsłużyć Twoje zgłoszenie do Programu. Podstawy prawne przetwarzania Twoich danych to Twoja zgoda. Dane przetwarzane na podstawie Twojej zgody będziemy przetwarzać do momentu jej wycofania lub wniesienia sprzeciwu, maksymalnie przez 5 latBędziemy przekazywać Twoje dane osobowe podmiotom przetwarzającym dane w imieniu administratora danych, np. dostawcom usług IT. Przysługują Ci następujące prawa związane z przetwarzaniem danych osobowych: prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, do dostępu do Twoich danych osobowych, żądania sprostowania Twoich danych osobowych, żądania usunięcia Twoich danych osobowych, ograniczenia przetwarzania Twoich danych osobowych. Aby skorzystać z powyższych praw, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych. Przysługuje Ci także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Otrzymanie danych osobowych odbyło się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Informacje podstawowe dotyczące przetwarzania danych osobowych

Administrator danych: Medi Partner Sp. z o.o., Cybernetyki 19, 02-677 Warszawa, KRS 0000415680, NIP 1080012631, Kapitał zakładowy - 11 748 300,00 zł, Sygnatura RDF/333576/21/928. Cele przetwarzania: marketing własnych produktów i usług [w tym profilowanie]; marketing produktów i usług Medicover Polska [w tym profilowanie]. Podstawy prawne przetwarzania: Twoja zgoda. Prawa związane z przetwarzaniem danych: prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych; prawo dostępu do danych osobowych; inne prawa, o których mowa w szczegółowej informacji o przetwarzaniu danych. Odbiorcy danych: Podmioty przetwarzające dane osobowe w imieniu Medi Partner Sp. z o. o. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych