Czy jesteś
zadowolony
z naszych
usług? Oceń nas!

Co to jest inseminacja?

Inseminacja domaciczna to prosta i bezbolesna metoda wspomaganego rozrodu polegająca na bezpośrednim umieszczeniu w jamie macicy nasienia, wcześniej odpowiednio przygotowanego w warunkach laboratoryjnych. Z inseminacji mogą skorzystać pary heteroseksualne, które są małżeństwem lub pozostają w związkach nieformalnych. W inseminacji może być wykorzystane nasienie partnera lub dawcy (inseminacja nasieniem dawcy).

Wskazania do inseminacji domacicznej:

nieznacznie odbiegające od normy parametry nasienia: zbyt mała liczba i niewystarczająca ruchliwość plemników,

zaburzenia ejakulacji,

obecność przeciwciał przeciwplemnikowych,

endometrioza (I i II stopień),

niewyjaśniona przyczyna niepłodności.

Skuteczność zabiegu inseminacji

Skuteczność inseminacji waha się od 10% do 25% na cykl, w zależności od parametrów nasienia, wieku kobiety i liczby dojrzałych pęcherzyków po stymulacji.

Zabieg można wykonywać w kolejnych, następujących po sobie cyklach miesięcznych. Liczba inseminacji domacicznych jest zmienna, w zależności od przypadku. Nie ma konkretnych zaleceń ani ograniczeń czasowych, jednak jedna czy dwie to za mało. Najczęściej próby inseminacji powtarza się maksymalnie sześć razy.

Przebieg leczenia

 • 1Wizyta lekarska

  Na podstawie otrzymanych wyników badań, lekarz kwalifikuje do zabiegu inseminacji i rozpoczyna monitoring cyklu pacjentki lub decyduje o zabiegu w oparciu o naturalny cykl menstruacyjny pacjentki.

  Jeśli para nie jest małżeństwem, to mężczyzna przystępujący ze swoją partnerką do procedury inseminacji z wykorzystaniem nasienia dawcy, będzie musiał podpisać oświadczenie w Urzędzie Stanu Cywilnego o tym, że będzie ojcem dziecka. Partnerka w ciągu 3 miesięcy od dnia oświadczenia mężczyzny będzie musiała potwierdzić w Urzędzie Stanu Cywilnego, że ojcem dziecka będzie właśnie ten mężczyzna. Jeśli mężczyzna nie złoży oświadczenia w USC, para nie będzie mogła przystąpić do zabiegu inseminacji. 

 • 2Przygotowanie do zabiegu inseminacji

  Przed zabiegiem lekarz ocenia stan ginekologiczny pacjentki, zleca cytologię i posiew z szyjki macicy, a także badanie Sono-HSG, które sprawdza drożność jajowodów. Konieczne jest także monitorowanie przebiegu cyklu w celu wyznaczenia dnia owulacji.

 • 3Monitoring cyklu

  Podczas monitoringu lekarz może zlecić leki wspomagające pracę jajników. Taka stymulacja zwiększa szanse zapłodnienia, dzięki produkcji komórek jajowych przez jajniki.

 • 4Zabieg inseminacji

  Do macicy zostaje wprowadzona plastyczna rurka o średnicy półtora milimetra. Poprzez nią wstrzykuje się około jednego mililitra płynu zawierającego plemniki. Dzięki temu procesowi skraca się droga do komórki jajowej, a tym samym pominięte zostają przeszkody naturalne, przez co zwiększa się możliwość zapłodnienia. Po zabiegu pacjentka odpoczywa od 5 do 15 minut w pozycji leżącej. Po tym krótkim czasie może opuścić klinikę.

 • 5Po zabiegu

  Po zabiegu pacjentka otoczona jest troskliwą opieką lekarza. Nie może wykonywać prac fizycznych, a także zażywać gorących kąpieli.

Ile kosztuje inseminacja? - sprawdź koszt inseminacji w wybranej klinice:

InviMed Warszawa >>> 

InviMed Wrocław >>>

InviMed Poznań >>>

InviMed Gdynia >>>

InviMed Katowice >>>

IVF CLINIC AWARD 2017 - InviMed

Czytaj więcej

Skontaktuj się z nami już dziś!

Odpowiemy w ciągu 1 dnia roboczego.

Zgoda na przetwarzanie danych w celu marketingu produktów i usług własnych więcej...
Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych przez Invimed-T, Sp. z o.o, ul. Rakowiecka 36, 02-532 Warszawa w celu marketingu produktów i usług własnych w tym przesyłanie materiałów marketingowych. mniej...
Zgoda na przetwarzanie danych w celu marketingu produktów i usług grupy Medicover więcej...
Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych przez Invimed-T, Sp. z o.o, ul. Rakowiecka 36, 02-532 Warszawa w celu marketingu produktów i usług podmiotów Medicover Polska*, w tym poprzez przesyłanie materiałów marketingowych. mniej...
Zgoda na kontakt marketingowy więcej...
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Invimed-T Sp. z o.o, ul. Rakowiecka 36, 02-532 Warszawa oraz podmiotów Medicover Polska* informacji handlowo-marketingowych z użyciem telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i tzw. automatycznych systemów wywołujących. Wybieram jako formę kontaktu: mniej...
Wiadomości elektroniczne (e-mail, SMS/MMS)
Połączenia głosowe (rozmowa telefoniczna)

Zapewniamy poufność korespondencji.

Informacje podstawowe dotyczące przetwarzania danych osobowych

Administrator danych: Invimed-T Sp. z o. o, ul. Rakowiecka 36, 02-532 Warszawa / Cele przetwarzania: marketing własnych produktów i usług, marketing produktów i usług Medicover Polska / Podstawy prawne przetwarzania: Twoja zgoda / Odbiorcy danych: podmioty przetwarzające dane osobowe w imieniu administratora danych / Prawa związane z przetwarzaniem danych: prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych, prawo dostępu do danych osobowych, inne prawa, o których mowa w szczegółowej informacji o przetwarzaniu danych.

Obejrzyj film

Dowiedz się więcej