Pierwsza wizyta w klinice
Trwa około 40 minut i wymagana jest obecność obojga partnerów. Należy przynieść dokumentację medyczną dotyczącą dotychczasowego leczenia niepłodności.
Podczas pierwszej wizyty w naszej klinice przeprowadzana jest ankieta medyczna z parą. Następnie lekarz bada kobietę i zazwyczaj wykonuje transwaginalne USG, by ocenić stan narządów rodnych. Następnie zaleca serię badań. Badania dla kobiety to najczęściej: AMH, FSH (wykonuje się w 3. dniu cyklu), cytologia, TSH, prolaktyna i E2. Mężczyzna otrzymuje skierowanie na badanie nasienia, o ile wcześniej już go nie wykonał oraz na wizytę u androloga lub urologa.
Podczas każdej wizyty w klinice należy mieć ze sobą dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport). Dane pacjentów potwierdzane są na wszystkich etapach leczenia, co gwarantuje bezpieczeństwo i najwyższy standard usług.
Wizyta kwalifikacyjna
Podczas kolejnej wizyty lekarz, na podstawie wyników badań, decyduje o wyborze techniki zapłodnienia in vitro. Jeśli jest to konieczne, zleca dodatkowe badania. Badania wirusologiczne (HBS AG, HCV, HIV, WR) wykonują oboje partnerzy. Kobieta dodatkowo wykonuje badanie grupy krwi, APTT, sód, potas i morfologię. Są one konieczne do przeprowadzenia procedury pobrania komórek jajowych.
Pacjenci, w obecności lekarza, podpisują formularze zgody na stymulację hormonalną kobiety oraz zabieg in vitro. Pacjentka otrzymuje numer telefonu do lekarza prowadzącego i koordynatora opieki medycznej, by mogła się z nimi skontaktować w razie dodatkowych pytań lub wątpliwości.
Jeśli para nie jest małżeństwem, to mężczyzna przystępujący ze swoją partnerką do procedury in vitro z wykorzystaniem nasienia dawcy, będzie musiał podpisać oświadczenie w Urzędzie Stanu Cywilnego o tym, że będzie ojcem dziecka. Partnerka w ciągu 3 miesięcy od dnia oświadczenia mężczyzny będzie musiała potwierdzić w Urzędzie Stanu Cywilnego, że ojcem dziecka będzie właśnie ten mężczyzna. Jeśli mężczyzna nie złoży oświadczenia w USC, para nie będzie mogła rozpocząć procedury in vitro.