
Techniki wspomagające zwiększają szansę na powodzenie in vitro
Techniki zwiększające skuteczność in vitro
Istotą zapłodnienia in vitro jest połączenie plemnika i komórki jajowej w warunkach laboratoryjnych. Nowoczesne techniki wspomagające potrafią zwiększyć skuteczność in vitro poprzez odpowiednie przygotowanie embrionu lub zwiększenie jego szansy na implantację.
Techniki wspomagające
AZH (Assisted Zona Hatching)
Procedura AZH (Assisted Zona Hatching, czyli wspomagane wylęganie zarodka) zwiększa szanse na prawidłową implantację zarodka i ciążę poprzez przygotowanie embrionu do procesu zagnieżdżenia się w macicy. Podczas zabiegu AZH osłonka przejrzysta zarodka zostaje poddana niewielkiemu nacięciu, aby proces wylęgania (wyklucia) embrionu z osłonki przebiegł bez zakłóceń.
Test ERA (Endometrial Receptivity Analysis)
Test ERA (z ang. Endometrial Receptivity Analysis, czyli Test Receptywności Endometrium) służy do określenia tak zwanego okna implantacji – najbardziej dogodnego momentu na transfer zarodka do jamy macicy. Wyznaczenie optymalnego czasu na podanie embrionu do macicy pacjentki zwiększa szanse na powodzenie procedury in vitro.
ZyMōt ICSI, ZyMōt Multi (850 µL), ZyMōt Multi (3 mL)
W naturze selekcja plemników odbywa się w drogach rodnych kobiety. Czipy ZyMōt odwzorowują zachodzące w nich procesy. Te specjalistyczne narzędzia selekcjonują plemniki, które mają największą szansę na stworzenie prawidłowego zarodka. Stosuje się je jako procedurę opcjonalną do zapłodnienia in vitro. W wielu publikacjach czipy te występują pod nieaktualną nazwą Fertile Chip (Fertile, Fertile Plus i Fertile Ultimate).
EmbryoGlue®
Czasem zdarza się, że mimo uzyskania dobrze rokującego zarodka nie udaje się utrzymać ciąży, ponieważ dochodzi do trudności z zagnieżdżeniem się embrionu w jamie macicy. Szanse na prawidłową implantację zarodka rosną dzięki zastosowaniu EmbryoGlue®.