Tak dla in vitro
Pierwsza wizyta Blog
Wciśnij ENTER, aby wyszukać
Zamknij
Veracity Premium 
nieinwazyjne badanie prenatalne najnowszej generacji

Veracity Premium nieinwazyjne badanie prenatalne najnowszej generacji

VERACITY Premium

Badania prenatalne to jedne z najważniejszych badań, które wykonuje się w trakcie ciąży. Dzięki nim wiadomo, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz, czy nie ma ewentualnych wad rozwojowych i genetycznych. W ciągu ostatnich kilku lat nowością na rynku badań są testy typu NIPT, czyli nieinwazyjne badania prenatalne nowej generacji. Są one całkowicie bezpieczne dla dziecka i przyszłej mamy, szybkie do wykonania, bezbolesne, a jednocześnie niesamowicie dokładne i pewne. W klinikach InviMed przyszłe mamy mają możliwość wykonać badania nowej generacji, oparte na najnowszych osiągnięciach z zakresu genetyki i diagnostyki molekularnej, VERACITY Premium.

Badania prenatalne w ciąży

Każda przyszła mama wie jak ważne są badania prenatalne w ciąży. Dzięki nim wiadomo, czy dziecko jest zdrowe, czy nie ma ewentualnych chorób genetycznych, czy wad wrodzonych. To niezwykle istotne, bo wczesne rozpoznanie jakichkolwiek nieprawidłowości pozwala wdrożyć odpowiednie leczenie w trakcie ciąży oraz umożliwia rodzicom i lekarzom przygotować się do narodzin.

Badania prenatalne rekomendowane są każdej ciężarnej pacjentce. Dzielą się one na badania przesiewowe, nieinwazyjne, do których zaliczamy ultrasonografię, test PAPP-a, testy wolnego DNA płodowego (cffDNA) oraz badania inwazyjne jak np. amniopunkcja oraz biopsja kosmówki, które wykonuje się w przypadku konieczności głębszej diagnostyki.

Najważniejszym celem wszystkich badań prenatalnych jest uspokojenie rodziców. Świadomość stanu zdrowia własnego dziecka ma ogromny wpływ na pozytywny przebieg ciąży.

Nieinwazyjne badania prenatalne, takie jak VERACITY Premium, są rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników (PTGiP).

Kto powinien wykonać nieinwazyjne badania prenatalne?

Nieinwazyjne badania prenatalne są zalecane każdej kobiecie będącej w ciąży, która obawia się o zdrowie swojego dziecka. Dzięki badaniu przyszli rodzice zyskują spokój tak ważny w tym szczególnym czasie.

VERACITY Premium, choć dostępne i rekomendowane dla każdej ciężarnej, szczególnie zalecane jest w sytuacji, kiedy:

 • kobieta jest w wieku powyżej 35 lat;
 • w poprzedniej ciąży została stwierdzona wada genetyczna;
 • w rodzinie lub u partnera istnieją przypadki chorych z aberracjami, czyli zaburzeniami w liczbie lub strukturze chromosomów;
 • kobieta otrzymała nieprawidłowe wyniki przesiewowych badań prenatalnych.

Badanie można wykonać zarówno w ciąży pojedynczej, jak i w bliźniaczej, nie ma znaczenia czy jest to ciąża naturalna, czy po zastosowaniu technik wspomaganego rozrodu. 

Co to jest badanie prenatalne VERACITY Premium?

Od kilku lat na rynku badań prenatalnych dostępne są testy przesiewowe nowej generacji typu NIPT (Non-invasive Prenatal Testing). Do takich innowacyjnych i nowoczesnych badań należy badanie VERACITY Premium proponowane pacjentkom w klinikach InviMed.

Badanie polega na analizie cffDNA, czyli na badaniu wolnego DNA płodu, które jest obecne we krwi przyszłej matki. W trakcie ciąży niektóre komórki płodu i ulegają fizjologicznemu rozpadowi, a uwolnione w ten sposób fragmenty DNA przenikają przez łożysko do krwiobiegu matki. Badanie typu NIPT izoluje fragmenty DNA z krwi ciężarnej, a następnie jest ono poddawane analizie komputerowej opartej na sekwencjonowaniu nowej generacji (ang. Next Generation Sequencing, NGS). 

Dzięki tej skomplikowanej i bardzo nowoczesnej technice możliwa jest ocena stanu zdrowia płodu, stopień rozwoju, czy nawet określenie płci. Możliwe jest wykrycie wybranych trisomii, aneuploidii i mikrodelecji oraz chorób monogenowych. Przed pojawianiem się badań NIPT na rynku podobne wyniki można było uzyskać tylko za pomocą badań inwazyjnych, które wiążą się z niewielkim ryzykiem poronienia.

Nieinwazyjne badania prenatalne, takie jak VERACITY Premium, są rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników (PTGiP).

Dlaczego warto wykonać badanie prenatalne VERACITY Premium?

 • Jest to badanie nieinwazyjneszybkie bezpieczne.
 • W przeciwieństwie do tradycyjnej amniopunkcji, gdzie wymaga się pobrania próbki z wód płodowych, nie istnieje ryzyko poronienia.
 • Test typu NIPT można wykonać bardzo wcześnie, bo już od 10. tygodnia ciąży, jeszcze przed pierwszym badaniem prenatalnym wykonanym w ciąży.
 • Nieinwazyjne badanie VERACITY Premium charakteryzuje się bardzo wysoką czułością w porównaniu do innych tego typu badań dostępnych na rynku. Przykładowo: czułość w wykrywaniu zespołu Downa wynosi ponad 99%, podczas gdy tradycyjne, prenatalne badania przesiewowe cechuje wykrywalność na poziomie 95%. 

VERACITY Premium to badanie trzeciej generacji. Jest to obecnie najdokładniejsze dostępne badanie przesiewowe na rynku.  

Jakie wady genetyczne pozwala wykryć badanie VERACITY Premium?

VERACITY Premium umożliwia wykrycie najbardziej powszechnych chorób genetycznych. Badanie wykonywane jest w rozszerzonej wersji, co oznacza, że jest to najpełniejszy zakres badania dostępny na rynku.

VERACITY Premium wykrywa:

 • Trisomie: zespół Downa (trisomia 21); zespół Edwardsa (trisomia 18); zespół Patau (trisomia 13).
 • Aneuploidie chromosomów płciowych: zespół Turnera (monosomia X), zespół potrójnego X (trisomia X), zespół Klinefeltera (XXY), zespół Jacobsa (XYY), zespół XXYY.
 • Mikrodelecje: zespół DiGeorge’a (22q11.2); zespół delecji 1p36; zespół Smith-Magenis (17p11.2); zespół Wolfa-Hirschhorna (4p16.3).

VERACITY Premium pozwała również określić płeć dziecka

Badania prenatalne w klinice InviMed w Gdyni
Zgłoś się do programu refundacji in vitro

Wypełnij formularz

Skontaktuj się z nami już dziś

Poufność jest dla nas priorytetem

Zgoda na kontakt marketingowy więcej: Musisz wybrać więcej opcji (minimum ${minimumContactAgree})

Informacje podstawowe dotyczące przetwarzania danych osobowych

Administrator danych: Medi Partner Sp. z o.o., Cybernetyki 19, 02-677 Warszawa, KRS 0000415680, NIP 1080012631, Kapitał zakładowy - 11 748 300,00 zł, Sygnatura RDF/333576/21/928.

Cele przetwarzania: umówienie i obsługa konsultacji informacyjnej z położną, obsługa zgłoszeń i opinii, przekazanie materiałów informacyjnych, marketing własnych produktów i usług;

Podstawy prawne przetwarzania: profilaktyka zdrowotna oraz zarządzanie udzielaniem usług z nią związanych, Twoja zgoda, Nasz uzasadniony interes.

Prawa związane z przetwarzaniem danych: prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych; prawo dostępu do danych osobowych; inne prawa, o których mowa w szczegółowej informacji o przetwarzaniu danych.

Odbiorcy danych: Podmioty przetwarzające dane osobowe w imieniu Medi Partner Sp. z o. o.

Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych

Informacje podstawowe dotyczące przetwarzania danych osobowych

Administratorem danych osobowych będzie Medi Partner Sp. z o.o., ul. Cybernetyki 19, 02-677 Warszawa (dalej: my). Możesz się z nami skontaktować w następujący sposób: listownie na adres: Medi Partner Sp. z o.o., Al. Jerozolimskie 96, 00-809 Warszaw. przez formularz kontaktowy na stronie www.invimed.pl, telefonicznie: 500 900 888. Wyznaczyliśmy Inspektora Ochrony Danych. Z Inspektorem możesz się kontaktować listownie na adres: Inspektor Ochrony Danych, Medi Partner, Al. Jerozolimskie 96 00-809 Warszawa lub przez e-mail: IOD@medipartner.pl Będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe, aby obsłużyć Twoje zgłoszenie do Programu. Podstawy prawne przetwarzania Twoich danych to Twoja zgoda. Dane przetwarzane na podstawie Twojej zgody będziemy przetwarzać do momentu jej wycofania lub wniesienia sprzeciwu, maksymalnie przez 5 latBędziemy przekazywać Twoje dane osobowe podmiotom przetwarzającym dane w imieniu administratora danych, np. dostawcom usług IT. Przysługują Ci następujące prawa związane z przetwarzaniem danych osobowych: prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, do dostępu do Twoich danych osobowych, żądania sprostowania Twoich danych osobowych, żądania usunięcia Twoich danych osobowych, ograniczenia przetwarzania Twoich danych osobowych. Aby skorzystać z powyższych praw, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych. Przysługuje Ci także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Otrzymanie danych osobowych odbyło się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Informacje podstawowe dotyczące przetwarzania danych osobowych

Administrator danych: Medi Partner Sp. z o.o., Cybernetyki 19, 02-677 Warszawa, KRS 0000415680, NIP 1080012631, Kapitał zakładowy - 11 748 300,00 zł, Sygnatura RDF/333576/21/928. Cele przetwarzania: marketing własnych produktów i usług [w tym profilowanie]; marketing produktów i usług Medicover Polska [w tym profilowanie]. Podstawy prawne przetwarzania: Twoja zgoda. Prawa związane z przetwarzaniem danych: prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych; prawo dostępu do danych osobowych; inne prawa, o których mowa w szczegółowej informacji o przetwarzaniu danych. Odbiorcy danych: Podmioty przetwarzające dane osobowe w imieniu Medi Partner Sp. z o. o. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych

Cennik procedury: Badania prenatalne
InviMed Wrocław Sprawdź szczegóły
InviMed Poznań Sprawdź szczegóły
InviMed Warszawa Mokotów Sprawdź szczegóły
InviMed Katowice Sprawdź szczegóły
InviMed Warszawa Praga Sprawdź szczegóły
InviMed Gdynia Sprawdź szczegóły
Zgłoś się do programu refundacji in vitro

Wypełnij formularz

Skontaktuj się z nami już dziś

Poufność jest dla nas priorytetem

Wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Zgoda na kontakt marketingowy więcej: Musisz wybrać więcej opcji (minimum ${minimumContactAgree})

Informacje podstawowe dotyczące przetwarzania danych osobowych

Administrator danych: Medi Partner Sp. z o.o., Cybernetyki 19, 02-677 Warszawa, KRS 0000415680, NIP 1080012631, Kapitał zakładowy - 11 748 300,00 zł, Sygnatura RDF/333576/21/928.

Cele przetwarzania: umówienie i obsługa konsultacji informacyjnej z położną, obsługa zgłoszeń i opinii, przekazanie materiałów informacyjnych, marketing własnych produktów i usług;

Podstawy prawne przetwarzania: profilaktyka zdrowotna oraz zarządzanie udzielaniem usług z nią związanych, Twoja zgoda, Nasz uzasadniony interes.

Prawa związane z przetwarzaniem danych: prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych; prawo dostępu do danych osobowych; inne prawa, o których mowa w szczegółowej informacji o przetwarzaniu danych.

Odbiorcy danych: Podmioty przetwarzające dane osobowe w imieniu Medi Partner Sp. z o. o.

Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych

Informacje podstawowe dotyczące przetwarzania danych osobowych

Administratorem danych osobowych będzie Medi Partner Sp. z o.o., ul. Cybernetyki 19, 02-677 Warszawa (dalej: my). Możesz się z nami skontaktować w następujący sposób: listownie na adres: Medi Partner Sp. z o.o., Al. Jerozolimskie 96, 00-809 Warszaw. przez formularz kontaktowy na stronie www.invimed.pl, telefonicznie: 500 900 888. Wyznaczyliśmy Inspektora Ochrony Danych. Z Inspektorem możesz się kontaktować listownie na adres: Inspektor Ochrony Danych, Medi Partner, Al. Jerozolimskie 96 00-809 Warszawa lub przez e-mail: IOD@medipartner.pl Będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe, aby obsłużyć Twoje zgłoszenie do Programu. Podstawy prawne przetwarzania Twoich danych to Twoja zgoda. Dane przetwarzane na podstawie Twojej zgody będziemy przetwarzać do momentu jej wycofania lub wniesienia sprzeciwu, maksymalnie przez 5 latBędziemy przekazywać Twoje dane osobowe podmiotom przetwarzającym dane w imieniu administratora danych, np. dostawcom usług IT. Przysługują Ci następujące prawa związane z przetwarzaniem danych osobowych: prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, do dostępu do Twoich danych osobowych, żądania sprostowania Twoich danych osobowych, żądania usunięcia Twoich danych osobowych, ograniczenia przetwarzania Twoich danych osobowych. Aby skorzystać z powyższych praw, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych. Przysługuje Ci także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Otrzymanie danych osobowych odbyło się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Informacje podstawowe dotyczące przetwarzania danych osobowych

Administrator danych: Medi Partner Sp. z o.o., Cybernetyki 19, 02-677 Warszawa, KRS 0000415680, NIP 1080012631, Kapitał zakładowy - 11 748 300,00 zł, Sygnatura RDF/333576/21/928. Cele przetwarzania: marketing własnych produktów i usług [w tym profilowanie]; marketing produktów i usług Medicover Polska [w tym profilowanie]. Podstawy prawne przetwarzania: Twoja zgoda. Prawa związane z przetwarzaniem danych: prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych; prawo dostępu do danych osobowych; inne prawa, o których mowa w szczegółowej informacji o przetwarzaniu danych. Odbiorcy danych: Podmioty przetwarzające dane osobowe w imieniu Medi Partner Sp. z o. o. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych