Tak dla in vitro
Pierwsza wizyta Blog
Wciśnij ENTER, aby wyszukać
Zamknij
Wskazaniem do usunięcia błony dziewiczej są także przyczyny osobiste - obawy pacjentki

Wskazaniem do usunięcia błony dziewiczej są także przyczyny osobiste - obawy pacjentki

Hymenotomia - usunięcie błony dziewiczej

Hymenotomia to zabieg polegający na przecięciu bądź nacięciu błony dziewiczej. U niektórych kobiet jest ona tak gruba, że sprawia ból podczas stosunku lub całkowicie go uniemożliwia. Błona dziewicza powinna zostać naruszona podczas pierwszej inicjacji seksualnej, nie zawsze jednak jest to możliwe. Na zabieg hymenotomii decydują się często młode kobiety, które boją się bólu podczas pierwszego stosunku, a także silnego krwawienia, jakie może mu towarzyszyć. Dowiedz się, na czym polega cała procedura i w jaki sposób przebiega. Kobiety zainteresowane hymenotomią zapraszamy na zabieg do kliniki InviMed w Gdyni. 

Dla kogo zabieg usunięcia błony dziewiczej?

Błona dziewicza to niewielki, elastyczny fałd błony śluzowej znajdujący się wewnątrz ujścia pochwy. Chroni ona przed przedostawaniem się drobnoustrojów z zewnątrz, jednak nie jest całkowicie szczelna, ponieważ pozwala na krwawienie podczas menstruacji. Jej wygląd może być różny, co jest zależne od takich czynników, jak hormony, geny czy przebyte zakażenia. Błona dziewicza jest tylko częściowo zaczepiona o pochwę, dlatego podczas pierwszego stosunku seksualnego wiele kobiet nie czuje jej przerwania. Zmienia się ona również przez całe życie. Przed okresem dojrzewania jest cienka i bardziej wrażliwa. W trakcie okresu dojrzewania ulega jednak pogrubieniu, a także staje się bardziej rozciągliwa, co jest spowodowane zwiększonym stężeniem hormonów. Istnieje kilka rodzajów kształtów błony dziewiczej, np.półksiężycowaty, sitkowany, brzeżny czy błona dziewicza perforowana.

Jeżeli ten fałd śluzówki jest twardy to może byc przyczyną wielu nieprzyjemności dla kobiety. Nieprawidłowa budowa błony dziewiczej uniemożliwia współżycie płciowe, co często również odbija się na stanie psychicznym i samopoczuciu kobiety. W takiej sytuacji funkcja błony dziewiczej również nie jest spełniona, dlatego konieczne może być przeprowadzenie zabiegu mającego na celu usunięcie jej.

W trakcie pierwszego stosunku seksualnego błona dziewicza może się rozciągnąć lub całkowicie rozerwać, jednak nie jest to zasadą. Kiedy nie chce ona pęknąć, warto rozważyć wizytę u ginekologa. Niekiedy inne czynności, jak ćwiczenia fizyczne czy stosowanie tamponów mogą uszkodzić błonę. Przerwanie błony u ginekologa jest możliwe także podczas badania. Nie tylko jej rozerwanie może powodować ból i niewielkie krwawienie, ale również jej mocne rozciągnięcie. Problemem przerośniętej błony dziewiczej może być również zatrzymywanie się krwi menstruacyjnej i śluzu wewnątrz pochwy, co nie wpływa korzystnie na kobiecy organizm. Zbyt gwałtowne przebicie błony dziewiczej powoduje ból, a także może wpłynąć na kobiecą psychikę.

Nieprawidłowości błony dziewiczej najczęściej diagnozuje lekarz ginekolog. Ich usunięcie umożliwia inicjację seksualną, ponieważ wiele kobiet zmagających się z tym defektem ma ją jeszcze przed sobą.

Niekiedy podczas współżycia z partnerem może pojawić się ból uniemożliwiający odbycie pełnego stosunku. U niektórych kobiet błona dziewicza może być grubsza i twardsza, a także częściowo lub całkowicie zarośnięta, co dodatkowo objawia się bólami podbrzusza, silnym parciem na pęcherz czy zaburzeniami miesiączkowania.

Pierwszy stosunek seksualny jest dla większość ludzi ważnym wydarzeniem, dlatego też może wywołać dodatkowy stres związany z bólem i krwawieniem. Wiele kobiet w takiej sytuacji szuka informacji o tym, jak przebić błonę dziewiczą. Niekiedy pacjentki w związku ze strachem, decydują się na nacięcie błony u ginekologa. Chcą w ten sposób uniknąć niekomfortowej sytuacji związanej z odbyciem pierwszego stosunku. Wskazania do operacyjnego przecięcia błony mogą być więc zarówno natury medycznej, jak i psychicznej.

U kobiet z wrodzoną wadą pochwy także można przeprowadzić ten zabieg. Wskazania medyczne są bardzo istotne, a ich usunięcie może poprawić samopoczucie pacjentki, podnieść jej pewność siebie i niekiedy naprawić relacje międzyludzkie.

Umów się na wizytę w InviMed Gdynia!

Kwalifikacja do zabiegu hymenotomii

U niektórych kobiet od urodzenia błona dziewicza jest gruba i twarda, co może utrudniać odbycie inicjacji seksualnej. Jest to jedno ze wskazań do przeprowadzenia zabiegu hymenotomii, jednak mogą pojawić się również przyczyny natury psychicznej, które są równie ważne. Strach przed przerwaniem błony dziewiczej i ewentualnym krwawieniem może być tak silny, że będzie on uniemożliwiał współżycie seksualne. Przeprowadzenie hymenotomii jest w takiej sytuacji jednym z rozwiązań.

Przed zabiegiem konieczna jest wizyta lekarska, polegająca na przeprowadzeniu dokładnego wywiadu z pacjentką, a także wykonaniu niezbędnych badań. Nacięcie fałdu skórnego przeprowadza wykwalifikowany lekarz ginekolog, który specjalizuje się w ginekologii estetycznej.

Wywiad przed zabiegiem polega na analizie ogólnego stanu zdrowia pacjentki, jej życia seksualnego czy dolegliwości, lekarz może zapytać również o motywację do hymenotomii. W przypadku wykonywania tego zabiegu ze znieczuleniem ogólnym konieczne jest również przeprowadzenie badań. Niezbędne to morfologia krwi, APTT, glukoza, sód, potas, fibrynogen oraz badanie ogólne moczu. Przed zabiegiem odbywa się również rozmowa z anestezjologiem.

Jak przy każdym zabiegu, tak i przy hymenotomii mogą pojawić się przeciwwskazania do jego wykonania. Chirurgiczne usunięcie błony dziewiczej nie powinno być przeprowadzane w trakcie miesiączki, a także u kobiet chorujących na cukrzycę, zaburzenia krzepliwości krwi, infekcje w miejscach intymnych i nieustabilizowanym nadciśnieniem tętniczym. Aktywna choroba nowotworowa, a także chemioterapia i radioterapia w takiej sytuacji również wykluczają pacjentkę z zabiegu. W przypadku trwania miesiączki lub infekcji w miejscu intymnym konieczne jest odczekanie odpowiedniego czasu, a następnie kolejna kwalifikacja do zabiegu.

Przygotowanie do zabiegu hymenotomii

W ramach przygotowania do zabiegu hymenotomii kobieta powinna odbyć konsultację z ginekologiem (analiza stanu zdrowia – ogólnego i intymnego, rozmowa na temat motywacji do poddania się hymenotomii) i wykonać badania (ginekologiczne i cytologiczne). 

Jeśli usunięcie błony dziewiczej odbędzie się w znieczuleniu ogólnym, pacjentka musi wykonać także badania krwi (APTT, morfologia, poziom cukru, sód, potas, fibrynogen), a w dniu zabiegu pojawić się na czczo (sześć godzin bez jedzenia i picia).

Zabieg operacyjny wiąże się z koniecznością zastosowania się również do innych zaleceń.

Zalecenia przed usunięciem błony dziewiczej:

  • ograniczenie wypalanych papierosów do 3-4 dziennie – na trzy dni przed operacją;
  • odstawienie witaminy E i niektórych leków w ciągu dwóch tygodni przed operacją – środki farmakologiczne takie jak kwas acetylosalicylowy, leki przeciwgrypowe i przeciwkaszlowe mogą niekorzystnie wpływać na proces krzepnięcia krwi i zwiększyć ryzyko wystąpienia krwotoku podczas operacji;
  • informowanie lekarza o wszelkich infekcjach, które miały miejsce w okresie dwóch tygodni poprzedzających zabieg.

Jak wygląda procedura usunięcia błony dziewiczej?

Zabieg usunięcia błony jest najczęściej przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, rzadziej ogólnym, jednak o tym decyduje lekarz. Sam zabieg trwa od 30 do 45 minut, podczas którego lekarz nacina błonę dziewiczą. Nacięcie ma formę krzyża. Niekiedy samo nacięcie błony dziewiczej może być niewystarczające, dlatego może być ona także usunięta w całości lub we fragmentach. Do wykonywania nacięcia wykorzystuje się laser, który jest bardzo precyzyjny i zmniejsza ryzyko pojawienia się komplikacji. Zabieg może być również wykonywany za pomocą skalpela chirurgicznego. Podczas operacji zakładane są rozpuszczalne szwy, które samodzielnie zanikają po kilku dniach. Sam zabieg nie wymaga hospitalizacji, dlatego pacjentka może wrócić do swoich codziennych zajęć. Obecnie znieczulenie miejscowe jest najczęściej wybieranym w ginekologii estetycznej.

Po upływie około tygodnia konieczna jest wizyta kontrolna, aby sprawdzić, jak goi się operowane miejsce. W naszej klinice zabiegi wykonują najwyższej klasy specjaliści InviMed, szkoleni przez światowej sławy lekarzy.

Bezpośrednio po zabiegu

Usuwanie błony dziewiczej chirurgicznie nie jest bolesne, jednak pacjentka może odczuwać pewien dyskomfort podczas podawania środka znieczulającego. Przez pierwsze kilka godzin po zabiegu pozostaje się pod obserwacją. Do chwili opuszczenia kliniki pacjentka jest pod opieką wykwalifikowanego zespołu pielęgniarek i lekarzy. Po kilku godzinach może wrócić do domu. Na początku pacjentce podawane mogą być leki przeciwbólowe.

Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się plamienie, co jest normalnym zjawiskiem po tego typu operacji. Rana powinna zagoić się w terminie do dwóch tygodni, wtedy też plamienie ustępuje. Mogą również pojawić się dolegliwości bólowe. Jeśli pacjentka nie była poddawana znieczuleniu ogólnemu, nie ma konieczności pozostawania pod obserwacją lekarską, jednak należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń lekarza.

Po zabiegu, ze względu na zastosowane leki, pacjentka może czuć się osłabiona oraz senna. Operacja może również wzbudzać strach i zwiększać poziom stresu, dlatego może pojawić się niepokój, przyspieszone bicie serca, drżenie rąk i nóg. Warto przed samym zabiegiem się zrelaksować, a wszelkie wątpliwości omówić z lekarzem. Przez pierwszych kilka dni wargi sromowe lub miejsca w obrębie sromu mogą być obrzęknięte i wrażliwe na dotyk. Nie należy dotykać operowanej okolicy, ponieważ można w ten sposób doprowadzić do nadkażenia rany. Wszelkie nieprawidłowości błony dziewiczej zazwyczaj zostają usunięte podczas zabiegu, a pacjentka może cieszyć się życiem bez bólu.

W razie jakichkolwiek wątpliwości cały nasz zespół służy swoją pomocą.

Przeciwwskazania do zabiegu hymenotomii

Zabiegu usunięcia błony dziewiczej nie należy wykonywać podczas miesiączki. Przeciwskazaniem do wykonania hymenotomii są także problemy zdrowotne: cukrzyca, zaburzenia krzepnięcia krwi, nowotwory oraz infekcje w obrębie sromu i pochwy.

Rekonwalescencja po hymenotomii

Rekonwalescencja po zabiegu nie jest długa. Do pracy można już wrócić kolejnego dnia, chyba, że dolegliwości bólowe utrudniają codzienne funkcjonowanie. Rekonwalescencja najczęściej trwa od 4-6 tygodni, jednak już po kilku dniach można zaobserwować znaczną poprawę. W trakcie powrotu do zdrowia (przez okres min. 4 tygodni) konieczne jest powstrzymanie się od współżycia, ponieważ może to zakazić ranę i przedłużyć jej gojenie się. W tym czasie trzeba także unikać wysiłku fizycznego. Zabronione jest nie tylko uprawianie sportu, ale także dźwiganie ciężkich rzeczy. Po ok. 4 tygodniach można powoli wracać do wykonywania ćwiczeń fizycznych.

Do kilku dni po operacji mogą utrzymywać się dolegliwości bólowe oraz obrzęk sromu. Można je złagodzić, stosując środki przeciwbólowe. Podczas wizyty kontrolnej, która ma miejsce po 7 dniach od operacji, lekarz sprawdza, jak goi się rana, a także pyta o samopoczucie czy odczucia pozabiegowe.

Po operacji wskazane jest szczególne dbanie o higienę miejsc intymnych. Zaleca się podmywanie po każdym skorzystaniu z toalety. Najlepiej samą wodą lub wodą z dodatkiem delikatnych środków myjących przeznaczonych do miejsc intymnych. Jeśli jest taka możliwość, pacjentka powinna często wietrzyć operowane miejsce lub zrezygnować z bielizny na czas rekonwalescencji. Powinna także nosić bieliznę wykonaną z naturalnych materiałów, np. bawełny. Nie należy też uciskać skóry. Podczas pierwszej miesiączki po zabiegu zabronione jest korzystanie z tamponów oraz kubeczka menstruacyjnego. W tym czasie również należy zadbać o higienę miejsc intymnych. Stosowanie się do zaleceń lekarza i dbanie o operowaną okolicę przyspiesza gojenie się rany.

O efektach zabiegu można mówić w momencie całkowitego wygojenia się rany i powrotu do aktywności seksualnej. Najczęściej można je zaobserwować po upływie około 6 tygodni, jednak należy pamiętać, że każda pacjentka jest inna i ta kwestia może być indywidualna.

Potencjalne skutki uboczne

Hymenotomia jest drobnym zabiegiem ginekologii estetycznej. Jeśli pacjentka została prawidłowo zakwalifikowana, to ryzyko pojawienia się działań niepożądanych jest niewielkie. Wywiad i badanie lekarskie, jakie są przeprowadzane przed zabiegiem, mają na celu zminimalizowanie ryzyka potencjalnych skutków ubocznych. Jednak należy mieć na uwadze, że hymenotomia jest zabiegiem chirurgicznym, gdzie istnieje niewielkie ryzyko wystąpienia:

  • zasinienia skóry wokół krocza,
  • obfitego krwawienia,
  • infekcji intymnej,
  • zgrubienia podskórnego,
  • przerostu blizny,
  • zaburzeń czucia w okolicy poddawanej zabiegowi,
  • obrzęków,
  • bólu.

Większość z powikłań po hymenotomii ustępuje samoistnie, jednak jeśli będą się one przedłużać lub pojawią się dodatkowe dolegliwości, jak gorączka, bóle głowy czy złe samopoczucie, należy skonsultować się z lekarzem. Interwencja lekarska będzie również konieczna w przypadku, kiedy krwawienie będzie bardzo obfite, pojawią się zawroty głowy lub omdlenia. Należy jednak pamiętać, że krwotok zdarza się niezwykle rzadko, co jest zasługą dobrze przeprowadzonego wywiadu z pacjentką.

FAQ - często zadawane pytania

Czy ginekolog może przebić błonę dziewiczą?

Błona dziewicza powinna ulec przebiciu (a może lepiej – rozerwaniu?) podczas pierwszego współżycia seksualnego. Niekiedy z powodów medycznych lub psychicznych może być to utrudnione. W takiej sytuacji ginekolog może przeciąć błonę dziewiczą. Taki zabieg nazywany jest hymenotomią i przeprowadza się go w znieczuleniu. Pozwala on na chirurgiczne przecięcie błony dziewiczej. Podsumowując, przebicie błony u ginekologa jest możliwe jedynie podczas zabiegu chirurgicznego, któremu mogą się poddać kobiety po uprzednim zakwalifikowaniu się i wyeliminowaniu wszelkich przeciwwskazań.

Ile kosztuje zabieg usunięcia błony dziewiczej?

Cena zabiegu usunięcia błony dziewiczej może zależeć od wielu czynników, w tym rodzaju zastosowanego znieczulenia. Najczęściej jednak pacjentki są poddawane tej operacji ze znieczuleniem miejscowym. Ceny hymenotomii rozpoczynają się od 1900 zł. W naszej klinice można go przeprowadzić w placówce w Gdyni. Oferujemy możliwość sfinansowania operacji przy pomocy systemu ratalnego.

Czy zabieg usunięcia błony dziewiczej boli?

Zabieg mający na celu usunięcie błony jest wykonywany w znieczuleniu i jest on bezbolesny. Podczas nacinania błony dziewiczej pacjentka nie odczuwa żadnych dolegliwości bólowych. Podawanie środka znieczulającego może natomiast wywoływać pewien dyskomfort, który szybko mija. W przypadku, kiedy po zakończonym zabiegu utrzymuje się ból, można zażyć leki uśmierzające go. Usunięcie błony dziewiczej ma opinie zabiegu, który poprawia komfort życia. Pomimo niewielkiego dyskomfortu warto go rozważyć.

Czy zabieg jest refundowany z NFZ?

Zabiegi medycyny estetycznej, w tym hymenotomia, mogą być refundowane przez NFZ, ale jedynie w określonych przypadkach. Kwalifikują się do tego jedynie kobiety, które mają medyczne wskazania do usunięcia błony dziewiczej. Niestety czas oczekiwania na zabieg jest bardzo długi, dlatego wiele kobiet decyduje się na wykonanie go w prywatnej klinice. W InviMed zabiegi hymenotomii wykonujemy w nowoczesnej placówce w Gdyni. Gwarantujemy komfort i bezpieczeństwo przed i po zabiegu, a także opiekę wykwalifikowanego personelu. Specjalizujemy się w ginekologii estetycznej i współpracujemy z profesjonalistami w swojej dziedzinie. Dodatkowo oferujemy możliwość płacenia w ratach.

Jakie znieczulenie wykorzystywane jest podczas zabiegu?

Wszelkie zabiegi chirurgiczne muszą być wykonywane w znieczuleniu, co jest konieczne do prawidłowego usunięcia błony dziewiczej. Zabieg wykonywany jest przy znieczuleniu miejscowym, podawanym w formie wstrzyknięcia. Podczas podawania czuć dyskomfort, który szybko mija. Po kilku minutach można operować znieczulone miejsce.

Czy błona dziewicza może odrosnąć po jej usunięciu?

Niektóre kobiety zastanawiają się, jak usunąć błonę dziewiczą, jednak istnieje grupa pań, które dążą do jej odbudowania. Należy jednak pamiętać, że błona jest bardzo elastyczna. Jej przebicie (rozerwanie) najczęściej następuje podczas pierwszego stosunku. Ten niewielki fałd skórny pod wpływem nacisku może się uginać, jednak nie zawsze ulega wtedy przerwaniu. Samoistnie błona dziewicza nie regeneruje się i nie odrasta. Istnieją jednak metody pozwalające na odtworzenie jej. Nie jest to skomplikowany zabieg. Polega on na zszyciu rozpuszczalną nicią fałdów, które pozostały po błonie. Po zagojeniu się i wchłonięciu szwów nie ma możliwości zorientowania się, czy fałd ten był rekonstruowany chirurgicznie.

Podsumowanie

Czas trwania zabiegu

30- 45 ( maksymalnie 120) minut

Lista wymaganych badań

morfologia krwi, APTT, glukoza, sód, potas, fibrynogen oraz badanie ogólne moczu

Rodzaj znieczulenia

miejscowe

Pobyt w klinice

maksymalnie 1 doba

Okres absencji seksualnej

4-6 tygodni

Rodzaj szwów

rozpuszczalne - nie wymagają usunięcia

Zmiana opatrunków

nie dotyczy

Kontrola

tak, po 7 dniach

Przeciwwskazania

miesiączka, ciąża, cukrzyca, zaburzenia krzepliwości krwi, nadciśnienie tętnicze, aktywna choroba nowotworowa, radio i chemioterapia, stany zapalne w miejscu operacji, infekcje intymne

Cena

od 1900 zł

Chcesz być na bieżąco?

Napisz do nas

Skontaktuj się z nami już dziś

Poufność jest dla nas priorytetem

Zgoda na kontakt marketingowy więcej: Musisz wybrać więcej opcji (minimum ${minimumContactAgree})

Informacje podstawowe dotyczące przetwarzania danych osobowych

Administrator danych: Medi Partner Sp. z o.o., Cybernetyki 19, 02-677 Warszawa, KRS 0000415680, NIP 1080012631, Kapitał zakładowy - 11 748 300,00 zł, Sygnatura RDF/333576/21/928.

Cele przetwarzania: umówienie i obsługa konsultacji informacyjnej z położną, obsługa zgłoszeń i opinii, przekazanie materiałów informacyjnych, marketing własnych produktów i usług;

Podstawy prawne przetwarzania: profilaktyka zdrowotna oraz zarządzanie udzielaniem usług z nią związanych, Twoja zgoda, Nasz uzasadniony interes.

Prawa związane z przetwarzaniem danych: prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych; prawo dostępu do danych osobowych; inne prawa, o których mowa w szczegółowej informacji o przetwarzaniu danych.

Odbiorcy danych: Podmioty przetwarzające dane osobowe w imieniu Medi Partner Sp. z o. o.

Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych

Informacje podstawowe dotyczące przetwarzania danych osobowych

Administrator danych: Medi Partner Sp. z o.o., Cybernetyki 19, 02-677 Warszawa, KRS 0000415680, NIP 1080012631, Kapitał zakładowy - 11 748 300,00 zł, Sygnatura RDF/333576/21/928. Cele przetwarzania: marketing własnych produktów i usług [w tym profilowanie]; marketing produktów i usług Medicover Polska [w tym profilowanie]. Podstawy prawne przetwarzania: Twoja zgoda. Prawa związane z przetwarzaniem danych: prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych; prawo dostępu do danych osobowych; inne prawa, o których mowa w szczegółowej informacji o przetwarzaniu danych. Odbiorcy danych: Podmioty przetwarzające dane osobowe w imieniu Medi Partner Sp. z o. o.

Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych


Informacje podstawowe dotyczące przetwarzania danych osobowych

Administrator danych: Medi Partner Sp. z o.o., Cybernetyki 19, 02-677 Warszawa, KRS 0000415680, NIP 1080012631, Kapitał zakładowy - 11 748 300,00 zł, Sygnatura RDF/333576/21/928. Cele przetwarzania: marketing własnych produktów i usług [w tym profilowanie]; marketing produktów i usług Medicover Polska [w tym profilowanie]. Podstawy prawne przetwarzania: Twoja zgoda. Prawa związane z przetwarzaniem danych: prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych; prawo dostępu do danych osobowych; inne prawa, o których mowa w szczegółowej informacji o przetwarzaniu danych. Odbiorcy danych: Podmioty przetwarzające dane osobowe w imieniu Medi Partner Sp. z o. o. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych

Chcesz być na bieżąco?

Napisz do nas

Skontaktuj się z nami już dziś

Poufność jest dla nas priorytetem

Wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Zgoda na kontakt marketingowy więcej: Musisz wybrać więcej opcji (minimum ${minimumContactAgree})

Informacje podstawowe dotyczące przetwarzania danych osobowych

Administrator danych: Medi Partner Sp. z o.o., Cybernetyki 19, 02-677 Warszawa, KRS 0000415680, NIP 1080012631, Kapitał zakładowy - 11 748 300,00 zł, Sygnatura RDF/333576/21/928.

Cele przetwarzania: umówienie i obsługa konsultacji informacyjnej z położną, obsługa zgłoszeń i opinii, przekazanie materiałów informacyjnych, marketing własnych produktów i usług;

Podstawy prawne przetwarzania: profilaktyka zdrowotna oraz zarządzanie udzielaniem usług z nią związanych, Twoja zgoda, Nasz uzasadniony interes.

Prawa związane z przetwarzaniem danych: prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych; prawo dostępu do danych osobowych; inne prawa, o których mowa w szczegółowej informacji o przetwarzaniu danych.

Odbiorcy danych: Podmioty przetwarzające dane osobowe w imieniu Medi Partner Sp. z o. o.

Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych

Informacje podstawowe dotyczące przetwarzania danych osobowych

Administrator danych: Medi Partner Sp. z o.o., Cybernetyki 19, 02-677 Warszawa, KRS 0000415680, NIP 1080012631, Kapitał zakładowy - 11 748 300,00 zł, Sygnatura RDF/333576/21/928. Cele przetwarzania: marketing własnych produktów i usług [w tym profilowanie]; marketing produktów i usług Medicover Polska [w tym profilowanie]. Podstawy prawne przetwarzania: Twoja zgoda. Prawa związane z przetwarzaniem danych: prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych; prawo dostępu do danych osobowych; inne prawa, o których mowa w szczegółowej informacji o przetwarzaniu danych. Odbiorcy danych: Podmioty przetwarzające dane osobowe w imieniu Medi Partner Sp. z o. o.

Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych


Informacje podstawowe dotyczące przetwarzania danych osobowych

Administrator danych: Medi Partner Sp. z o.o., Cybernetyki 19, 02-677 Warszawa, KRS 0000415680, NIP 1080012631, Kapitał zakładowy - 11 748 300,00 zł, Sygnatura RDF/333576/21/928. Cele przetwarzania: marketing własnych produktów i usług [w tym profilowanie]; marketing produktów i usług Medicover Polska [w tym profilowanie]. Podstawy prawne przetwarzania: Twoja zgoda. Prawa związane z przetwarzaniem danych: prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych; prawo dostępu do danych osobowych; inne prawa, o których mowa w szczegółowej informacji o przetwarzaniu danych. Odbiorcy danych: Podmioty przetwarzające dane osobowe w imieniu Medi Partner Sp. z o. o. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych