Czy jesteś
zadowolony
z naszych
usług? Oceń nas!

Zachowanie płodności

To program, który stwarza możliwość zamrożenia dojrzałych komórek jajowych kobiety lub męskiego nasienia, po to, aby w przyszłości mogli cieszyć się rodzicielstwem. Z programu mogą skorzystać osoby, które ze względów medycznych muszą odłożyć w czasie decyzję o staraniu się o dziecko. Są to osoby zagrożone chorobami zagrażającymi płodności, m.in. takie które mają przed sobą terapię onkologiczną.

Przebieg leczenia

 • 1Wizyta kwalifikacyjna

  Podczas wizyty w naszej klinice lekarz zleca odpowiednie badania, które są wymagane do zabiegu pobrania komórek jajowych lub nasienia. 

 • 2Przygotowanie do pobrania materiału genetycznego

  Kobiety, w ramach przygotowania do pobrania komórek jajowych przechodzą proces stymulacji hormonalnej. Jej celem jest zwiększenie liczby dojrzałych komórek jajowych dojrzewających w ciele kobiety. Optymalnie podczas stymulacji w jajniku dojrzewa od 6 do 12 pęcherzyków. Od początku stymulacji pacjentka jest pod obserwacją lekarza. Stymulacja i monitorowanie cyklu trwa od 2 do 4 tygodni.

  Mężczyźni, po wykonaniu niezbędnych badań, oddają nasienie do laboratorium w klinice. Nasienie jest odpowiednio preparowane, po czym zostaje zamrożone. 

 • 3Pobranie komórek jajowych

  W wyznaczonym przez lekarza dniu cyklu, podczas zabiegu w znieczuleniu ogólnym, dojrzałe komórki jajowe są pobierane z organizmu kobiety. Lekarz pobiera płyn pęcherzykowy razem z komórkami jajowymi. Pobranie komórek jajowych ma miejsce zwykle w godzinach porannych, a pacjentka powinna być na czczo. Zabieg trwa ok. 15 min.

 • 4Witryfikacja

  Po odpowiednim przygotowaniu pobranego materiału genetycznego w laboratorium embriologicznym, zostaje on zamrożony. Mogą to być osobno komórki płciowe kobiety i mężczyzny, ale zamrażane mogą być również zarodki.

Opieka psychologa w każdej z naszych klinik pomaga w uzyskaniu lepszych rezultatów w leczeniu niepłodności.
dorota-kuka-panasiuk-invimed-katowice.jpgdr n. med. Dorota Kuka - Panasiuk, klinika InviMed Katowice

Skontaktuj się z nami już dziś!

Odpowiemy w ciągu 1 dnia roboczego.

Zgoda na przekazywanie treści marketingowych z wykorzystaniem telefonu więcej...
Wyrażam zgodę na przekazywanie treści marketingowych na podany przeze mnie numer telefonu, w tym przy użyciu automatycznych systemów wywołujących, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne, przez InviMed-T Sp. z o.o. oraz podmioty z Grupy Medicover, wyszczególnionych na stronie www.medicover.pl/grupa-medicover mniej...
Zgoda na przysyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną więcej...
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. z 2013 r. poz. 1422, ze zm.), na podany adres e-mail oraz w postaci SMS, przez InviMed-T Sp. z o.o. oraz podmioty z Grupy Medicover, wyszczególnionych na stronie www.medicover.pl/grupa-medicover mniej...
Zgoda na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych więcej...
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla celów marketingowych podmiotów z Grupy Medicover, wyszczególnionych na stronie www.medicover.pl/grupa-medicover mniej...

Zapewniamy poufność korespondencji.

Obejrzyj film