Wciśnij ENTER, aby wyszukać
Zamknij

Większa skuteczność in vitro dzięki systemowi Oosight w InviMed Warszawa

Większa skuteczność in vitro dzięki systemowi Oosight w InviMed Warszawa

W InviMed Warszawa teraz embriolodzy jeszcze dokładniej mogą oceniać jakość komórek jajowych dzięki nowemu urządzeniu. Laboratorium w naszej klinice warszawskiej zostało wyposażone w system Oosight, uwidaczniający struktury oocytu, które nie są widoczne pod zwykłym mikroskopem. 

Klinika InviMed w Warszawie korzysta z systemu Oosight™ firmy Cambridge Research & Instrumentation Inc., złożonego z kamery LC-PolScope™ z oprogramowaniem CRi’s Spindle View, które analizuje uzyskany obraz.

Ocena oocytów pod mikroskopem wyposażonym w Oosight zalecana jest w przypadku par zakwalifikowanych do procedur ICSI/IMSI oraz kobiet, których oocyty mają zostać poddane witryfikacji. Cena za skorzystanie z tej usługi Oosight w klinice leczenia niepłodności InviMed w Warszawie wynosi 800 zł. 

Dlaczego warto skorzystać z Oosight?

  1. Dzięki Oosight embriolodzy mogą jeszcze precyzyjniej wybrać najlepsze komórki jajowe do procedury zapłodnienia pozaustrojowego (zwłaszcza w przypadku procedur ICSI/IMSI), co w konsekwencji przekłada się na wyższą skuteczność in vitro – wyższy odsetek procedur zakończonych urodzeniem dziecka.
  2. W przypadku niepłodności, jakość gamet (komórek rozrodczych) ma znaczny wpływ na efekty leczenia. To, aby komórka jajowa miała jak najwyższą jakość, jest szczególnie ważne dla kompetencji zarodka do rozwoju, implantacji i późniejszych losów płodu. Co więcej, zapłodniona komórka jajowa jest w stanie naprawić część fragmentacji w dostarczonym przez plemniki DNA.
  3. Skorzystanie z systemu Oosight może mieć także wartość diagnostyczną. Komórki wyselekcjonowane za pomocą sytemu Oosight mają bardzo wysoką jakość. Jeśli mimo użycia takich komórek, po połączeniu ich z plemnikami, za każdym razem powstają zarodki niskiej jakości, może to znaczyć, że za złą jakość zarodka odpowiada czynnik męski. W niektórych sytuacjach – jest to wskazaniem do skorzystania z nasienia dawcy.

Dlaczego dzięki Oosight embriolog widzi więcej?

Powszechnie stosowaną metodą oceny jakości oocytów jest ich ocena morfologiczna prowadzona pod mikroskopem. Embriolog ocenia komórkę jajową na podstawie wyglądu cytoplazmy, osłonki przejrzystej, ciałka kierunkowego oraz otaczających ją komórek wzgórka jajonośnego. Jednak wykorzystanie właściwości morfologicznych jako wskaźników prognostycznych dla jakości oocytów nie jest do końca ścisłe i w dużej mierze subiektywne (oparte na interpretacji i doświadczeniu embriologa).

Tymczasem system Oosight, dzięki technologii mikroskopii polaryzacyjnej, pozwala zobaczyć jeszcze więcej – zajrzeć w głąb oocytu bez uszkadzania go. Umożliwia obrazowanie wielowarstwowej struktury osłonki przejrzystej oocytów i wrzeciona podziałowego. Stopień dwójłomności tych struktur jest istotnie skorelowany z potencjałem rozwojowym i żywotnością zarodka.

Aby dowiedzieć się więcej, zajrzyj na stronę:

System Oosight™ – jeszcze dokładniejsza ocena jakości oocytów
Skontaktuj się z nami już dziś

Poufność jest dla nas priorytetem

Zgoda na kontakt marketingowy więcej: Musisz wybrać więcej opcji (minimum ${minimumContactAgree})

Informacje podstawowe dotyczące przetwarzania danych osobowych

Administrator danych: Medi Partner Sp. z o.o., Cybernetyki 19, 02-677 Warszawa, KRS 0000415680, NIP 1080012631, Kapitał zakładowy - 11 748 300,00 zł, Sygnatura RDF/333576/21/928. Cele przetwarzania: marketing własnych produktów i usług [w tym profilowanie]; marketing produktów i usług Medicover Polska [w tym profilowanie]. Podstawy prawne przetwarzania: Twoja zgoda. Prawa związane z przetwarzaniem danych: prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych; prawo dostępu do danych osobowych; inne prawa, o których mowa w szczegółowej informacji o przetwarzaniu danych. Odbiorcy danych: Podmioty przetwarzające dane osobowe w imieniu Medi Partner Sp. z o. o. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych