Wciśnij ENTER, aby wyszukać
Zamknij

Relaksacja metodą Jacobsona - 19 grudnia - ostatnie spotkanie w tym roku

Relaksacja metodą Jacobsona - 19 grudnia - ostatnie spotkanie w tym roku

Okres przedświąteczny to nie tylko przyjemny czas, wśród dźwięków dzwonków, sań i skrzypiącego śniegu. To również okres wzmożonego stresu, niekończących się list ze sprawunkami, załatwiania mnóstwa spraw na ostatnią chwilę, a także trudnych pytań. Dlatego zachęcamy do znalezienia chwili na bezpłatny warsztat z relaksacji metodą Jacobsona w klinice InviMed w Katowicach. 

Zapraszamy 19.12 (poniedziałek) - 17.00-18.30

Nasz mózg cały czas odbiera liczne bodźce ze świata zewnętrznego, jak i wewnętrznego. Jest to naturalny proces. Jeśli jednak tych impulsów jest zbyt dużo lub są zbyt intensywne dochodzi do tzw. przebodźcowania. Na taki stan jesteśmy narażeni szczególnie w okresie przedświątecznym, kiedy na naszej głowie jest mnóstwo spraw do załatwienia. A w dodatku stres wzmacnia również perspektywa zbliżających się rodzinnych spotkań. Taka sytuacja może mieć skutki zarówno psychiczne, jak i fizyczne. Możemy odczuwać lęk, uczucie zagubienia, problemy z koncentracją. Często dochodzą do tego objawy fizyczne: napady duszności, bóle głowy, wzrost akcji serca i tętna.

Jeśli czujesz, że:

  • coraz częściej tracisz równowagę pomiędzy światem zewnętrznym a wewnętrznym,
  • nie masz pełnej świadomości własnego ciała i umysłu,
  • straciłeś poczucie działania w zgodzie ze sobą,
  • masz wrażenie, że żyjesz tylko dla innych
  • to jesteś w bardzo dobrym momencie, aby to zmienić!

Zapisz się się na bezpłatne warsztaty z relaksacji mięśni metodą Jacobsona pod numerem tel. 500 900 888. 

Zajęcia będą prowadzone z wykorzystaniem:

  • technik oddychania,
  • treningu relaksacyjnego na podstawie progresywnej relaksacji mięśni Edmunda Jacobsona - także twórcy metody biofeedbacku.

Celem treningu jest uzyskanie stanu równowagi oraz dobrego samopoczucia, zarówno fizycznego jak i psychicznego.

Jeśli chcesz się przekonać jak działa metoda relaksacji Jacobsona, możesz to zrobić na warsztatach. Możesz dowiedzieć się więcej, wejść na różne poziomy swojego stanu świadomości i odzyskać harmonię oraz spokój własnego ciała i umysłu.

Warsztaty są bezpłatne i otwarte dla wszystkich

Poprowadzi je psycholog z InviMed Katowice - psycholog i psychoterapeuta mgr Aneta Wróblewska.

W końcu umiejętność relaksacji przydaje Ci się na wielu etapach życia. Co więcej, z umiejętności progresywnej relaksacji mięśni Jacobsona można korzystać w różnych sytuacjach – także siedząc za biurkiem lub wygrzewając się na plaży w słońcu.

Jeśli jesteś w trakcie starań o dziecko, zapisz się na warsztaty, przyjdź na trening Jacobsona i odkryj w sobie spokój, harmonię i nowe pokłady sił witalnych.

Co to jest progresywna relaksacja mięśni Jacobsona?

Progresywna relaksacja mięśni Jacobsona nazywana jest też treningiem Jacobsona. To technika relaksacyjna wymyślona przez amerykańskiego psychiatrę Edmunda Jacobsona na przełomie lat 20. i 30. ubiegłego wieku. Polega na napinaniu i rozluźnianiu określonych grup mięśni.

Technika ta opiera się na naturalnej zależności, zgodnie z którą redukcja napięcia mięśniowego korzystnie wpływa na układ nerwowy – zmniejsza poziomu lęku, a nawet poprawia działanie organów wewnętrznych.

Gdzie i kiedy odbędą się warsztaty?

Warsztat odbędzie się na terenie kliniki InviMed przy ul. Piotrowickiej 83 w Katowicach w poniedziałek, 19 grudnia w godzinach 17:00-18:30

Zapisz się! Ilość miejsc jest ograniczona.

Wystarczy, że skontaktujesz się z nami:

  • wypełniając formularz kontaktowy na tej stronie (w wersji mobile kliknij przycisk „Napisz”),
  • telefonicznie: 500 900 888,
  • mailowo: invimed@invimed.pl.

Skontaktuj się z nami już dziś

Poufność jest dla nas priorytetem

Zgoda na kontakt marketingowy więcej: Musisz wybrać więcej opcji (minimum ${minimumContactAgree})

Informacje podstawowe dotyczące przetwarzania danych osobowych

Administrator danych: Medi Partner Sp. z o.o., Cybernetyki 19, 02-677 Warszawa, KRS 0000415680, NIP 1080012631, Kapitał zakładowy - 11 748 300,00 zł, Sygnatura RDF/333576/21/928. Cele przetwarzania: marketing własnych produktów i usług [w tym profilowanie]; marketing produktów i usług Medicover Polska [w tym profilowanie]. Podstawy prawne przetwarzania: Twoja zgoda. Prawa związane z przetwarzaniem danych: prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych; prawo dostępu do danych osobowych; inne prawa, o których mowa w szczegółowej informacji o przetwarzaniu danych. Odbiorcy danych: Podmioty przetwarzające dane osobowe w imieniu Medi Partner Sp. z o. o. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych