Pierwsza wizyta Blog
Wciśnij ENTER, aby wyszukać
Zamknij

Pierwszy w Wielkopolsce system RI Witness w klinice InviMed w Poznaniu

Pierwszy w Wielkopolsce system RI Witness w klinice InviMed w Poznaniu

Klinika leczenia niepłodności InviMed w Poznaniu, jako pierwsza w Wielkopolsce, wprowadziła nowoczesny system znakowania komórek rozrodczych i zarodków – RI Witness, działający w najlepszych światowych laboratoriach in vitro.

To, czego pacjenci oczekują od kliniki leczenia niepłodności to nie tylko skuteczność, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. W tym celu kliniki wprowadzają nie tylko wewnętrzne procedury bezpieczeństwa, ale także coraz bardziej nowoczesne, skuteczne systemy kontroli identyfikacji próbek pacjentów na każdym etapie leczenia. 

Z dbałości o najwyższe standardy bezpieczeństwa

W InviMed od zawsze wykorzystujemy czytelne systemy identyfikacji na etykietach próbek, a przede wszystkim zasadę dwóch par oczu. Dwóch embriologów z wieloletnim doświadczeniem zawsze sprawdza poprawność przebiegu wszystkich działań laboratoryjnych na każdym etapie leczenia. By uzyskać jeszcze wyższy standard i poczucie bezpieczeństwa, InviMed w Poznaniu wprowadził RI Witness – najbezpieczniejszy system dostępny dla laboratoriów IVF.

Co to jest RI Witness?

RI Witness to niezastąpiony system zarządzania i bezpieczeństwa technik wspomaganego rozrodu (ART), który umożliwia klinice IVF oferowanie pacjentom usług na najwyższym poziomie. W InviMed stosujemy najbezpieczniejsze i najlepsze możliwe procedury, by zapobiec błędom laboratoryjnym. RI Witness jest kolejnym rozwiązaniem, które wspiera embriologów w zapewnianiu naszym pacjentom jeszcze większego poczucia bezpieczeństwa.

RI Witness: jak to działa?

Każda para rozpoczynająca w InviMed procedurę in vitro otrzymuje dedykowaną kartę RFID, która zawiera dane dotyczące ich tożsamości. Karty identyfikacyjne i chipy RFID trafiają do czytników znajdujących się w laboratorium: od tej pory działają jak podpis elektroniczny podczas całego procesu IVF. Znaczniki RFID są umieszczane na wszystkich pojemnikach i narzędziach (naczyniach do hodowli i transferu, pojemnikach i probówkach do przygotowania), które będą zawierały próbki.

W laboratorium czytnik i kompaktowy ekran dotykowy RI Witness umieszczane są na każdym stanowisku roboczym, gdzie gamety i zarodki są przenoszone z jednego pojemnika do drugiego. 

Na czym polega działanie czytników RI Witness?

  • Czytniki stale kontrolują stacje robocze, na których zawsze pracujemy tylko na materiale od jednego pacjenta, co gwarantuje jego pełną identyfikowalność.
  • Czytniki kart RI Witness znajdują się także obok stacji odbiorczej nakłucia oocytu i obok stacji transferu zarodków, aby zagwarantować, że tożsamość pacjenta odpowiada tożsamości komórki jajowej i zarodków.
  • Po umieszczeniu karty w czytniku system automatycznie wyświetla informacje dotyczące pacjenta.
  • Czytniki chipów RFID są również używane w miejscu przygotowywania plemników, by wspomóc kontrolę nad tym procesem.
  • Czytniki aktywne są cały czas, nie można ich wyłączyć, dlatego też gwarantują najwyższy poziom kontroli nad całym procesem. 

Raport RI Witness

Na koniec każdej procedury możliwe jest wygenerowanie raportu na temat wszystkich działań przeprowadzonych podczas próby in vitro: przez kogo był przygotowywany materiał, przez kogo był sprawdzony, o której godzinie i dlaczego. Informacje te są następnie przechowywane w karcie pacjenta. 

Działanie sytemu bezpieczeństwa RI Witness.

Skontaktuj się z nami już dziś

Poufność jest dla nas priorytetem

Zgoda na kontakt marketingowy więcej: Musisz wybrać więcej opcji (minimum ${minimumContactAgree})

Informacje podstawowe dotyczące przetwarzania danych osobowych

Administrator danych: Medi Partner Sp. z o.o., Cybernetyki 19, 02-677 Warszawa, KRS 0000415680, NIP 1080012631, Kapitał zakładowy - 11 748 300,00 zł, Sygnatura RDF/333576/21/928.

Cele przetwarzania: umówienie i obsługa konsultacji informacyjnej z położną, obsługa zgłoszeń i opinii, przekazanie materiałów informacyjnych, marketing własnych produktów i usług;

Podstawy prawne przetwarzania: profilaktyka zdrowotna oraz zarządzanie udzielaniem usług z nią związanych, Twoja zgoda, Nasz uzasadniony interes.

Prawa związane z przetwarzaniem danych: prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych; prawo dostępu do danych osobowych; inne prawa, o których mowa w szczegółowej informacji o przetwarzaniu danych.

Odbiorcy danych: Podmioty przetwarzające dane osobowe w imieniu Medi Partner Sp. z o. o.

Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych

Informacje podstawowe dotyczące przetwarzania danych osobowych

Administrator danych: Medi Partner Sp. z o.o., Cybernetyki 19, 02-677 Warszawa, KRS 0000415680, NIP 1080012631, Kapitał zakładowy - 11 748 300,00 zł, Sygnatura RDF/333576/21/928. Cele przetwarzania: marketing własnych produktów i usług [w tym profilowanie]; marketing produktów i usług Medicover Polska [w tym profilowanie]. Podstawy prawne przetwarzania: Twoja zgoda. Prawa związane z przetwarzaniem danych: prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych; prawo dostępu do danych osobowych; inne prawa, o których mowa w szczegółowej informacji o przetwarzaniu danych. Odbiorcy danych: Podmioty przetwarzające dane osobowe w imieniu Medi Partner Sp. z o. o. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych