Czy jesteś
zadowolony
z naszych
usług? Oceń nas!

Histeroskopia

Czym jest histeroskopia?

Histeroskopia to badanie pozwalające na ocenę budowy jamy macicy. Przeprowadza się ją za pomocą specjalnego przyrządu zwanego histeroskopem, dzięki któremu lekarz może wykryć nieprawidłowości anatomiczne. Zabieg umożliwia również usunięcie zrostów, polipów i mięśniaków wewnątrzmacicznych.

Jak się przygotować do zabiegu histeroskopii? 

Badanie powinno być wykonane w pierwszej fazie cyklu, tuż po zakończeniu krwawienia miesięcznego. 

Przed badaniem należy powstrzymać się przed oddawaniem moczu przez minimum 1,5 - 2 godziny. Jeśli zabieg jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym, pacjentka zgłasza się do kliniki na czczo – bez jedzenia i picia przez minimum 6 godzin.

Jak wygląda badanie?

Badanie odbywa się w gabinecie zabiegowym. Ginekolog wprowadza histeroskop przez pochwę do szyjki, a następnie do jamy macicy, co pozwala zobaczyć jej wnętrze na monitorze. W razie potrzeby, ginekolog może pobrać wycinki śluzówki do badania histopatologicznego. W klinikach InviMed używa się histeroskopu Betochiego, którego średnica wynosi jedynie 2 mm. Jest on tak cienki że można wykonać badanie bez znieczulenia.

Histeroskopia trwa od kilku do kilkunastu minut, a jej wynik dostępny jest od razu. Kobieta może wrócić do domu tego samego dnia. 

Wskazania do wykonania badania

  • niepłodność
  • poronienia
  • nieprawidłowy kształt i wielkość macicy
  • zrosty wewnątrzmaciczne, przegrody, polipy, mięśniaki
  • krwawienia występujące z nieznanej przyczyny
  • zaburzenia w cyklu miesiączkowym
  • podejrzenie przerwania ciągłości ściany macicy
  • pobieranie wycinków do badania histopatologicznego

 

W laboratoriach InviMed wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie, które pozwalają mi stale rozwijać swój potencjał i uzyskiwać najlepsze wyniki w leczeniu niepłodności.
bartlomiej-wojtasik-invimed-wroclaw.jpgmgr Bartłomiej Wojtasik, Kierownik laboratorium InviMed Wrocław

Skontaktuj się z nami już dziś!

Odpowiemy w ciągu 1 dnia roboczego.

Zgoda na przekazywanie treści marketingowych z wykorzystaniem telefonu więcej...
Wyrażam zgodę na przekazywanie treści marketingowych na podany przeze mnie numer telefonu, w tym przy użyciu automatycznych systemów wywołujących, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne, przez InviMed-T Sp. z o.o. oraz podmioty z Grupy Medicover, wyszczególnionych na stronie www.medicover.pl/grupa-medicover mniej...
Zgoda na przysyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną więcej...
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. z 2013 r. poz. 1422, ze zm.), na podany adres e-mail oraz w postaci SMS, przez InviMed-T Sp. z o.o. oraz podmioty z Grupy Medicover, wyszczególnionych na stronie www.medicover.pl/grupa-medicover mniej...
Zgoda na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych więcej...
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla celów marketingowych podmiotów z Grupy Medicover, wyszczególnionych na stronie www.medicover.pl/grupa-medicover mniej...

Zapewniamy poufność korespondencji.