Wciśnij ENTER, aby wyszukać
Zamknij

Lubuski program dofinansowania in vitro zakończony sukcesem – aż 33 pary zaszły w ciąże!

Lubuski program dofinansowania in vitro zakończony sukcesem – aż 33 pary zaszły w ciąże!

W zeszłorocznej edycji lubuskiego programu dofinansowań in vitro zakończyła się wielkim sukcesem. W klinice InviMed Poznań aż 33. parom udało się zajść w ciąże!


Realizacja programu polityki zdrowotnej „Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego in vitro dla mieszkańców województwa lubuskiego w 2020 roku” trwała

od 4 marca do 15 grudnia 2020 r.

Na program marszałek woj. lubuskiego przeznaczyła aż 499 000 zł. Ta rekordowa kwota przyniosła znakomite efekty – spełnienie marzeń 33 par, które zaszły w ciąże.

Do programu zgłosiło się 128 par, ale ze względów osobistych (w tym ciąż naturalnych) oraz ze względu na epidemię COVID-19 część par z niego zrezygnowała. Ostatecznie, po przejściu kwalifikacji medycznej, w programie uczestniczyło 85 par, a wykonano 97 procedur in vitro.

Dotychczas potwierdzono 33 ciąże, w tym 4 wielopłodowe. Najwięcej par było z Gorzowa Wlkp. oraz Zielonej Góry. Wszystkie procedury odbywały się zgodnie z procedurami bezpieczeństwa i zasadami reżimu sanitarnego.

Pary musiały spełniać poniższe wymogi formalne:

  • pary pozostające w związku małżeńskim lub partnerskim,
  • pary mieszkające i posiadające stałe zameldowanie na terenie województwa lubuskiego,
  • w dniu kwalifikacji do programu para złożyła u realizatora programu (InviMed Poznań) stosowne oświadczenia wraz zaświadczeniem o stałym zameldowaniu wydanym przez Biuro Ewidencji Ludności,
  • pary, u których stwierdzono i potwierdzono dokumentacją medyczną, bezwzględną przyczynę niepłodności lub nieskuteczne, zgodne z rekomendacjami i standardami praktyki lekarskiej leczenie niepłodności w okresie 12 miesięcy poprzedzających zgłoszenie do Programu.


Skontaktuj się z nami już dziś

Poufność jest dla nas priorytetem

Zgoda na kontakt marketingowy więcej: Musisz wybrać więcej opcji (minimum ${minimumContactAgree})

Informacje podstawowe dotyczące przetwarzania danych osobowych

Administrator danych: Medi Partner Sp. z o.o., Cybernetyki 19, 02-677 Warszawa, KRS 0000415680, NIP 1080012631, Kapitał zakładowy - 11 748 300,00 zł, Sygnatura RDF/333576/21/928. Cele przetwarzania: marketing własnych produktów i usług [w tym profilowanie]; marketing produktów i usług Medicover Polska [w tym profilowanie]. Podstawy prawne przetwarzania: Twoja zgoda. Prawa związane z przetwarzaniem danych: prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych; prawo dostępu do danych osobowych; inne prawa, o których mowa w szczegółowej informacji o przetwarzaniu danych. Odbiorcy danych: Podmioty przetwarzające dane osobowe w imieniu Medi Partner Sp. z o. o. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych