InviMed Wrocław zaprasza na indywidualne bezpłatne warsztaty psychologiczne pt. "Jak zadbać o równowagę psychiczną w niepłodności.

"Jak zadbać o równowagę psychiczną w niepłodności" - to temat najbliższych warsztatów w klinice InviMed we Wrocławiu. Zapraszamy na bezpłatne warsztaty psychologiczne wszystkich uczestników dofinansowania do in vitro zakwalifikowanych do „Programu leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców Wrocławia” na 2022 rok.
14 maja (sobota) w godzinach 10.00 - 14.00 będą odbywać się bezpłatne indywidualne spotkania-warsztaty - dla par i osób indywidualnych, które są zainteresowane spotkaniem także bez obecności partnera - z psycholog mgr Agatą Pypłacz z kliniki InviMed we Wrocławiu.
Warsztaty psychologiczne
Podczas warsztatów uczestnicy będą mogli dowiedzieć się:
- czym jest rezyliencja,
- w jaki sposób można ją rozwijać,
- jak ta umiejętność może pomóc w trudnych momentów w leczeniu niepłodności.
Słowo "rezyliencja" oznacza sprężystość, elastyczność, ale jako umiejętność psychologiczna oznaczać zdolność do adekwatnego reagowania i przystosowania się do zmieniających się okoliczności życiowych. To właśnie jej poziom będzie miał kluczowe znaczenie w jaki sposób doświadczamy stresu i jego skutków oraz jak radzimy sobie z przeciwnościami losu czy trudnościami.
Dlaczego warto wziąć udział w warsztatach?
Spotkania warsztatowe będą pomocne dla każdej pary. Warto na nie przyjść, aby:
- zobaczyć, w jakim stopniu w sytuacji kryzysowej wspiera nas własne myślenie,
- rozpoznać w sobie, czym jest dla nas niepłodność i jak ją postrzegamy,
- nauczyć się, jak transformować swoje myśli i przekonania tak, aby wspierały nas podczas starań o dziecko,
- nauczyć się zmniejszać w sobie napięcie emocjonalne w trudnych sytuacjach.
Warsztaty mają na celu rozwinięcie umiejętności radzenia sobie z trudnymi sytuacjami i zwiększenie "ochrony" przed przykrymi konsekwencjami stresu. Rezyliencja jest podstawą spokoju wewnętrznego, dobrostanu i wewnętrznej siły życiowej. Dlatego warsztat może być pomocny dla osób leczących się z powodu niepłodności na każdym etapie leczenia.
Formuła warsztatów
Warsztaty będą prowadzone w formie spotkań indywidualnych. Zapraszamy na warsztaty pary i bardzo do tego zachęcamy; można także przyjść pojedynczo. Każde spotkanie będzie odbywać się indywidualnie i jest zaplanowane na ok. 50 min.
Godziny spotkań:
10.00 - 10.50, 11.00 - 11.50, 12.00 - 12.50, 13.00 - 13.50
Dla kogo?
Warsztaty przeznaczone są dla pacjentów objętych programem dofinansowania do in vitro i leczących się w klinice InviMed we Wrocławiu.
Ważne:
- aby wziąć udział w warsztatach obowiązują zapisy,
- liczba miejsc jest ograniczona,
- w przypadku większego zainteresowania warsztatami istnieje możliwość zorganizowania dodatkowych spotkań.
Zachęcamy do kontaktu.
Zapisy odbywają się:
- telefonicznie: 500 900 888,
- w recepcji kliniki InviMed Wrocław.
Warsztaty są współfinansowane ze środków miasta Wrocławia.

WROCŁAW MIASTO SPOTKAŃ