Wciśnij ENTER, aby wyszukać
Zamknij

Inseminacja - komu zalecany jest ten zabieg, a komu nie? Na te pytania w specjalnym wywiadzie odpowiada dr Rokicki.

Inseminacja - komu zalecany jest ten zabieg, a komu nie? Na te pytania w specjalnym wywiadzie odpowiada dr Rokicki.
Cały czas zachęcamy pary do udziału w badaniu klinicznym nad lekiem poprawiającym skuteczność inseminacji. Badanie prowadzone jest w klinikach InviMed w Warszawie i Poznaniu. O tym, czym jest inseminacja, komu jest zalecana i dlaczego warto wziąć udział w badaniu rozmawiamy z doświadczonym ginekologiem, a jednocześnie dyrektorem medycznym InviMed Warszawa – dr n. med. Tomaszem Rokickim.

Cały czas zachęcamy pary do udziału w badaniu klinicznym nad lekiem poprawiającym skuteczność inseminacji. Badanie prowadzone jest w klinikach InviMed w Warszawie i Poznaniu. O tym, czym jest inseminacja, komu jest zalecana i dlaczego warto wziąć udział w badaniu rozmawiamy z doświadczonym ginekologiem, a jednocześnie dyrektorem medycznym InviMed Warszawa – dr n. med. Tomaszem Rokickim.

Czym jest inseminacja?Inseminacja domaciczna (Intrauterine Insemination, IUI) to jedna z metod stosowanych w leczeniu niepłodności. To przede wszystkim bezpieczny i bezbolesny zabieg, który polega na umieszczeniu w macicy próbki nasienia, które wcześniej zostało wyselekcjonowane i odpowiednio przygotowane w warunkach laboratoryjnych. Nasienie podaje się przez cienki silikonowy cewnik.

Komu zaleca się zastosowanie zabiegu inseminacji? Z procedury inseminacji domacicznej mogą skorzystać pary, które mimo dobrych wyników badań płodności i długich starań o ciążę pozostają bezdzietne, nasienie pacjenta jest nieznacznie odbiegające od normy lub doświadcza on zaburzeń ejakulacji. Inseminację zaleca się również parom, u których stwierdzono niepłodność idiopatyczną, czyli niepłodność, której przyczyn, przy obecnym stanie wiedzy, nie możemy odnaleźć.

Kiedy nie zaleca się inseminacji? Inseminacja nie ma sensu przy niedrożności obu jajowodów, a także gdy nasienie pacjenta jest bardzo słabe np. gdy w mililitrze jest mniej niż milion plemników.Czy in vitro poprzedzają zabiegi inseminacji? Nie zawsze. Para kwalifikowana jest do zapłodnienia in vitro po 12 miesięcznym okresie leczenia innymi metodami, w tym inseminacją. Natomiast lekarz może podjąć decyzję o wcześniejszej kwalifikacji, jeśli zastosowanie innych metod nie rokuje ciąży. Tak jest na przykład w przypadku niedrożności obu jajowodów, niemożności wywołania owulacji czy silnej endometriozie, a także w przypadku nasienia niskiej jakości. W takich przypadkach inseminacja nie przyniesie rezultatów, więc nie musi poprzedzać zabiegu in vitro.

Ile razy stosuje się zabieg inseminacji zanim przejdzie się do in vitro? W przypadku inseminacji do ciąży powinno dojść w pierwszych 4-6 cyklach. Brak powodzenia jest wskazaniem dla in vitro.

Jaka jest skuteczność zabiegu inseminacji?W zależności od wieku pacjentki, jakości nasienia użytego do zapłodnienia oraz liczby dojrzałych pęcherzyków po przeprowadzonej stymulacji hormonalnej, skuteczność leczenia z zastosowaniem inseminacji domacicznej wynosi od 10 do 25% na cykl. Jednak – jak niemal każdy zabieg, wraz z rozwojem medycyny i technologii, inseminacja również się rozwija. Na przykład prowadzone obecnie w InviMed badania kliniczne nad nowym lekiem, którego celem jest poprawa skuteczności inseminacji. I tu warto podkreślić, że wciąż mamy wolne miejsca dla par, które chciałyby wziąć udział w tym badaniu.

Dlaczego warto wziąć udział w badaniu?Każda para, która ma wskazanie medyczne do inseminacji może zyskać na udziale w badaniu. Przede wszystkim, pary które zostaną zakwalifikowane do udziału w badaniu klinicznym, zupełnie bezpłatnie przejdą potrzebne do inseminacji badania, skorzystają z nowego leku i bezpłatnej inseminacji. A to już dużo. Ponadto, jeśli lek – zgodnie z przywidywaniami – zwiększa skuteczność inseminacji, zwiększy również ich szanse na zostanie rodzicami.

 

Aby zgłosić chęć udziału w badaniu klinicznym InviMed, wystarczy zadzwonić pod numer: 500 900 888, wysłać maila na adres: invimed@invimed.pl lub skorzystać z formularza kontaktowego: https://www.invimed.pl/kontakt

Skontaktuj się z nami już dziś

Poufność jest dla nas priorytetem

Zgoda na kontakt marketingowy więcej: Musisz wybrać więcej opcji (minimum ${minimumContactAgree})

Informacje podstawowe dotyczące przetwarzania danych osobowych

Administrator danych: Medi Partner Sp. z o.o., Cybernetyki 19, 02-677 Warszawa. Cele przetwarzania: marketing własnych produktów i usług [w tym profilowanie]; marketing produktów i usług Medicover Polska [w tym profilowanie]. Podstawy prawne przetwarzania: Twoja zgoda. Prawa związane z przetwarzaniem danych: prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych; prawo dostępu do danych osobowych; inne prawa, o których mowa w szczegółowej informacji o przetwarzaniu danych. Odbiorcy danych: Podmioty przetwarzające dane osobowe w imieniu Medi Partner Sp. z o. o. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych

Zobacz podobne artykuły

Dieta po transferze. Odżywiamy endometrium!
Co to jest PGT?
USG piersi przed in vitro
Dowiedz się więcej