
Na świecie już 8 000 000 dzieci przyszło na świat dzięki in vitro
IMSI-6600: iniekcja morfologicznie wyselekcjonowanego plemnika
Zapłodnienie in vitro metodą IMSI wykorzystuje zaawansowaną technologię cyfrowo-optyczną, dzięki której plemnik może zostać wybrany do docytoplazmatycznej iniekcji komórki na podstawie powiększenia obrazu mikroskopowego sięgającego do 12 000 razy.
Co to jest IMSI?
IMSI to technika pozwalająca na wykrycie morfologicznych zmian w organellach plemników (szczególnie w jądrach), które są bardzo trudne do identyfikacji w przypadku standardowego ICSI, czyli techniki stosującej powiększenia do 600 razy.
Kto kwalifikuje się do IMSI?
Kwalifikacją do zastosowania metody IMSI jest w szczególności nieprawidłowy wynik badania MSOME, którego wykonanie zaleca się w przypadku stwierdzenia w rozszerzonym badaniu nasienia ciężkiej teratozoospermii, czyli bardzo poważnie obniżonego odsetka prawidłowych morfologicznie plemników.
Technika jest również wskazana dla par borykających się z powtarzającymi się brakami implantacji, nawracającymi poronieniami i nieuzyskaniem wysokiej jakości zarodków w poprzednich cyklach IVF.
Zastosowanie techniki IMSI w wymienionych przypadkach zwiększa prawdopodobieństwo uzyskania lepszej jakości zarodków oraz uzyskania i utrzymania ciąży.
Wskazania do in vitro z wykorzystaniem IMSI:
- ciężka teratozoospermia i/ lub nieprawidłowy wynik badania MSOME,
- poronienia nawracające,
- powtarzające się braki implantacji,
- niepowodzenia i niska jakość zarodków w poprzedzających cyklach IVF.