
W InviMed Wrocław do 5000 zł dofinansowania do in vitro dla par z Wrocławia
Dofinansowanie do in vitro dla par z Wrocławia na 2023 rok

PROGRAM FINANSOWANY JEST ZE ŚRODKÓW MIASTA WROCŁAW.
Dzięki kolejnemu już dofinansowaniu z Gminy Wrocław we wrocławskiej klinice InviMed w 2023 r. będą realizowane kolejne cykle in vitro. Program zakłada dofinansowanie kosztów jednego cyklu zapłodnienia pozaustrojowego* dla par pozostających w związku małżeńskim lub partnerskim, które zakwalifikują się do Programu. Maksymalna kwota dofinansowania to 5000 złotych, pod warunkiem przeprowadzenia przynajmniej jednej całej procedury przewidzianej w programie.
Aby zgłosić się do Programu wystarczy wypełnić formularz kontaktowy dostępny na tej stronie. Należy uzupełnić dane kontaktowe, wybierając klinikę - Wrocław oraz temat - Dofinansowanie - Wrocław.
W ciągu 7 dni roboczych skontaktuje się z Państwem Koordynator Opieki Medycznej.
Przy rozpatrywaniu kolejności zgłoszeń będą brane pod uwagę wyłącznie formularze dotyczące tematu "Dofinansowanie - Wrocław".
Prosimy o uważne wybieranie tematu w formularzu kontaktowym.
Informacje na temat Programu można uzyskać dzwoniąc na Infolinię: 500 900 888 lub wysyłając pytania na adres: invimed@invimed.pl.
Kryteria kwalifikacji do programu
Aby zakwalifikować się do Programu należy spełniać następujące kryteria:
- stwierdzona przyczyna niepłodności lub nieskutecznego leczenia niepłodności okresie 12 miesięcy poprzedzających zgłoszenie do Programu,
- w dniu zgłoszenia do Programu kobieta nie ukończyła 40-tego roku życia, ale dopuszcza się możliwość przeprowadzenia procedury u pacjentek w wieku do 42 lat (wg rocznika urodzenia) pod warunkiem dobrze rokującej rezerwy jajnikowej, potwierdzonej badaniem AMH powyżej 0.7 ng/mL) lub w przypadku par realizujących procedurę zapłodnienia w ramach dawstwa innego niż partnerskie (dawstwo żeńskich komórek rozrodczych) lub procedury adopcji zarodka,
- para pozostaje w związku małżeńskim lub partnerskim,
- w dniu kwalifikacji do Programu oboje są mieszkańcami Wrocławia i rozliczają podatek dochodowy w Urzędach Skarbowych we Wrocławiu (z wyłączeniem I Urzędu Skarbowego przy ul. Klimasa 34, 50-515 Wrocław).
Decyzję o kwalifikacji pary do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego podejmuje Realizator Programu, mając na uwadze ustawowe warunki podjęcia terapii metodą zapłodnienia pozaustrojowego oraz pozostałe kryteria zawarte w Programie.
Rejestracja do Programu
Aby zarejestrować się do Programu, każda osoba z pary małżeńskiej lub partnerskiej musi złożyć następujące dokumenty:- Zgodę na udział w Programie.
- Oświadczenie potwierdzające udział w Programie po raz pierwszy.
- Oświadczenie o miejscu zamieszkania we Wrocławiu.
- Kserokopię pierwszej strony zeznania podatkowego za 2022 r. - przez każdego z beneficjentów tworzących parę, którzy do dnia złożenia dokumentów rozliczyli się z Urzędem Skarbowym ( oryginał zeznania do wglądu). Osoby, które się nie rozliczyły, składają kserokopię pierwszej strony PIT-11.
- Oświadczenia o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby realizacji Programu,
- Oświadczenia o pozostawaniu w związku małżeńskim lub partnerskim (zgodnie z definicją dawstwa partnerskiego określoną w art.2 ust. 1 pkt. 8 ustawy z dnia 25 czerwca 2015 r. o leczeniu niepłodności).
- Inne, w tym medyczne, wymagane przez Realizatora Programu.
Rejestrację prowadzi Realizator - InviMed Wrocław.
Kwalifikację medyczną do prowadzi realizator programu – zgodnie z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Rozrodu i Embriologii, Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego oraz zapisami Ustawy z 25 czerwca 2015 r. o leczeniu niepłodności (DzU 2017, 865).
*dawstwo partnerskie, dawstwo męskich komórek rozrodczych, dawstwo żeńskich komórek rozrodczych lub adopcja zarodka