Czy jesteś
zadowolony
z naszych
usług? Oceń nas!

Jak przebiega badanie płodności u kobiet?


Diagnostyka przyczyn niepłodności kobiecej obejmuje oznaczanie poziomów hormonów, badania ultrasonograficzne narządu rodnego, ocenę prawidłowości budowy macicy (HSG). Badaniem niepłodności partnerskiej jest badanie śluzu szyjkowego po stosunku (PCT).

 • Monitorowanie owulacji

  Jest sposobem obserwowania prawidłowości faz cyklu miesiączkowego i potwierdzenia występowania owulacji. Pozwala na określenie dni płodnych i wskazania dnia, w którym dojrzała komórka jajowa jest uwalniana przez jajnik. Monitorowanie owulacji przeprowadza się aparatem USG dopochwowo, zawsze na początku cyklu.
  Dowiedz się więcej

 • AMH (badanie z krwi)

  Badanie poziomu hormonu AMH (Anti-Müllerian Hormone) pozwala ocenić stan rezerwy jajnikowej kobiety i tym samym ocenić jej płodność.


  Dowiedz się więcej

 • FSH

  Hormon FSH wytwarzany jest przez przysadkę mózgową. Jest odpowiedzialny za prawidłowe działanie układu rozrodczego u kobiet i mężczyzn. Badanie informuje o niewydolności przysadki czy podwzgórza. Pomaga również w diagnostyce zespołu policystycznych jajników.
  Dowiedz się więcej

 • Sono-HSG

  Jest to badanie, które sprawdza prawidłowości w budowie macicy i drożność jajowodów. Przy pomocy ultrasonografu (USG) obserwuje się przepływ soli fizjologicznej w narządach rodnych kobiety.
  Dowiedz się więcej

 • Histeroskopia

  Histeroskopia to badanie, które pozwala na ocenę budowy jamy macicy, a także usunięcie zrostów, polipów oraz mięśniaków podśluzówkowych.
  Dowiedz się więcej

 • Test PCT

  Badanie śluzu szyjkowego po stosunku (PCT) to test po współżyciu płciowym, który pozwala ocenić aktywność plemników w śluzie szyjkowym po pewnym czasie od odbytego stosunku płciowego. Powinien być poprzedzony badaniem nasienia.
  Dowiedz się więcej

 • Kolposkopia

  Kolposkopia to badanie umożliwiające oglądanie tarczy szyjki macicy w powiększeniu 3-47 krotnym. Dzięki temu lepiej można określić stan nabłonka części pochwowej szyjki macicy, a w momencie stwierdzenia zaburzeń (nieprawidłowych naczyń, przejaśnienia wtórnego mozaiki, poletkowania) można szybko pobrać wycinki histopatologiczne do dalszych badań.

  Dowiedz się więcej

 • Cytologia

  Cytologia jest podstawowym badaniem, które umożliwia rozpoznanie raka i stanów przednowotworowych szyjki macicy.
  Dowiedz się więcej

W laboratoriach InviMed wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie, które pozwalają mi stale rozwijać swój potencjał i uzyskiwać najlepsze wyniki w leczeniu niepłodności.
bartlomiej-wojtasik-invimed-wroclaw.jpgmgr Bartłomiej Wojtasik, Kierownik laboratorium InviMed Wrocław

Skontaktuj się z nami już dziś!

Odpowiemy w ciągu 1 dnia roboczego.

Zgoda na przysyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną więcej...
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. z 2013 r. poz. 1422, ze zm.), na podany adres e-mail oraz w postaci SMS, przez InviMed-T Sp. z o.o. oraz podmioty z Grupy Medicover, wyszczególnionych na stronie www.medicover.pl/grupa-medicover mniej...
Zgoda na przekazywanie treści marketingowych z wykorzystaniem telefonu więcej...
Wyrażam zgodę na przekazywanie treści marketingowych na podany przeze mnie numer telefonu, w tym przy użyciu automatycznych systemów wywołujących, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne, przez InviMed-T Sp. z o.o. oraz podmioty z Grupy Medicover, wyszczególnionych na stronie www.medicover.pl/grupa-medicover mniej...

Zapewniamy poufność korespondencji.