Pierwsza wizyta Blog
Wciśnij ENTER, aby wyszukać
Zamknij

Program adopcji komórek jajowych

Program adopcji komórek jajowych
Program został przygotowany z myślą o kobietach, które chcą zostać matkami, ale z różnych powodów nie mają własnych komórek jajowych. Dzięki zapłodnieniu in vitro z komórkami dawczyń mogą urodzić dziecko i cieszyć się urokami macierzyństwa.

Program został przygotowany z myślą o kobietach, które chcą zostać matkami, ale z różnych powodów nie mają własnych komórek jajowych. Dzięki zapłodnieniu in vitro z komórkami dawczyń mogą urodzić dziecko i cieszyć się urokami macierzyństwa.

Wskazań do zastosowania in vitro z komórkami jajowymi dawczyni jest kilka. Jednym z nich jest wiek kobiety, determinujący jej płodność. Trzeba pamiętać, że im później decydujemy się na dziecko, tym prawdopodobieństwo naturalnego zajścia w ciążę jest mniejsze. Do 35. roku życia kobiety tracą 88 proc. komórek jajowych. Po czterdziestce mają ich już tylko ok. 3 proc.

Płodność kobiety ocenia się sprawdzając rezerwę jajnikową. Określa się ją badaniem poziomu hormonu AMH (Anti-Müllerian Hormone). Bywa tak, że wyniki mogą okazać się trudne do zaakceptowania. Kobieta osiągnęła już wiek, który nie pozwala jej zostać matką albo czynność jej jajników wygasła za wcześnie. Mówi się wtedy o wczesnej menopauzie, która może dotknąć nawet kobiety ok. 20 roku życia.

Jeśli badania wykażą, że kobieta nie ma już własnych komórek jajowych, jeszcze nie wszystko stracone. Szansą dla niej na urodzenie dziecka jest adoptowanie komórki jajowej innej kobiety. Komórka młodej, zdrowej dawczyni zapładniana jest metodą in vitro nasieniem partnera lub dawcy. Powstały w ten sposób zarodek umieszcza się następnie w macicy niepłodnej kobiety, by dalej rozwijał się tak, jak w przypadku naturalnej ciąży. Zabieg przypomina zwykłe badanie ginekologiczne. Wcześniej kobieta poddawana jest stymulacji hormonalnej, by jej organizm przygotował się na przyjęcie zarodka i ciąży.

Z Programu adopcji komórek jajowych korzysta coraz więcej niepłodnych kobiet. Są wśród nich również pacjentki onkologiczne, którym choroba stanęła na drodze do macierzyństwa. Realizacja marzenia o dziecku jest możliwa, mimo że często wydaje nam się inaczej. Dlatego warto udać się do lekarza i sprawdzić swoje szanse.

Skontaktuj się z nami już dziś

Poufność jest dla nas priorytetem

Zgoda na kontakt marketingowy więcej: Musisz wybrać więcej opcji (minimum ${minimumContactAgree})

Informacje podstawowe dotyczące przetwarzania danych osobowych

Administrator danych: Medi Partner Sp. z o.o., Cybernetyki 19, 02-677 Warszawa, KRS 0000415680, NIP 1080012631, Kapitał zakładowy - 11 748 300,00 zł, Sygnatura RDF/333576/21/928.

Cele przetwarzania: umówienie i obsługa konsultacji informacyjnej z położną, obsługa zgłoszeń i opinii, przekazanie materiałów informacyjnych, marketing własnych produktów i usług;

Podstawy prawne przetwarzania: profilaktyka zdrowotna oraz zarządzanie udzielaniem usług z nią związanych, Twoja zgoda, Nasz uzasadniony interes.

Prawa związane z przetwarzaniem danych: prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych; prawo dostępu do danych osobowych; inne prawa, o których mowa w szczegółowej informacji o przetwarzaniu danych.

Odbiorcy danych: Podmioty przetwarzające dane osobowe w imieniu Medi Partner Sp. z o. o.

Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych

Informacje podstawowe dotyczące przetwarzania danych osobowych

Administrator danych: Medi Partner Sp. z o.o., Cybernetyki 19, 02-677 Warszawa, KRS 0000415680, NIP 1080012631, Kapitał zakładowy - 11 748 300,00 zł, Sygnatura RDF/333576/21/928. Cele przetwarzania: marketing własnych produktów i usług [w tym profilowanie]; marketing produktów i usług Medicover Polska [w tym profilowanie]. Podstawy prawne przetwarzania: Twoja zgoda. Prawa związane z przetwarzaniem danych: prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych; prawo dostępu do danych osobowych; inne prawa, o których mowa w szczegółowej informacji o przetwarzaniu danych. Odbiorcy danych: Podmioty przetwarzające dane osobowe w imieniu Medi Partner Sp. z o. o. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych

Zobacz podobne artykuły

Czy menopauza przekreśla szansę na ciążę?
One way or another
Bo każde dziecko chciałoby mieć mamę taką, jak Ty...
Dowiedz się więcej