Pierwsza wizyta Blog
Wciśnij ENTER, aby wyszukać
Zamknij

Nie bałam się o tym rozmawiać

Nie bałam się o tym rozmawiać
Jedna z pacjentek InviMed w Katowicach – Karolina – podzieliła się swoją historią i przeżyciami związanymi z leczeniem niepłodności w książce Joanny Przetakiewicz „Nie bałam się o tym rozmawiać”. Przeczytajcie, jak doszło do tej niezwykłej współpracy i jaki jest finał tej historii.

Jedna z pacjentek InviMed w Katowicach – Karolina – podzieliła się swoją historią i przeżyciami związanymi z leczeniem niepłodności w książce Joanny Przetakiewicz „Nie bałam się o tym rozmawiać”. Przeczytajcie, jak doszło do tej niezwykłej współpracy i jaki jest finał tej historii.

Kiedy ponad 4 lata temu poznałam doktor Patrycję Sodowską w Invimed Katowice, kompletnie nie miałam pojęcia, jak bardzo zmieni się moje życie.

Parę miesięcy przed ślubem poszliśmy z mężem na pierwszą wizytę, sprawdzić co z moją endometriozą i zbadać się, bo oboje mieliśmy prawie 35 lat i ta magiczna liczba sprawiła, że chcieliśmy wyeliminować ewentualne przeszkody w szybkim zajściu w ciążę.

Z perspektywy czasu wiem, że ta wizyta była jedną z najlepszych decyzji, które podjęliśmy, bo zaoszczędziła nam kilku lat bezskutecznych starań i rozczarowań.

Do mojej endometriozy dołączyły problemy z tarczycą oraz zdiagnozowana niepłodność immunologiczna.

Kilkadziesiąt wizyt, zabiegi, cztery inseminacje, jedna hiperstymulacja, cztery zamrożone zarodki, dwa transfery i jedna mała, cudowna dziewczynka o imieniu Kiara, pokazały mi do czego jestem zdolna i jaka jestem silna. Silna pomimo wielu załamań i poronienia.

Jeszcze w trakcie leczenia szukałam w sieci informacji dotyczących zabiegów, ale nie interesowały mnie fora internetowe. Nikt wśród moich znajomych się nie leczył (przynajmniej tak mi się wtedy wydawało), a ja chciałam, żeby jakaś kobieta powiedziała mi, jak to wszystko będzie wyglądać, czy boli i czego mogę się spodziewać. Na YouTube znalazłam tylko vlogi, głównie ze Stanów, gdzie wygląda to po prostu inaczej.

Stwierdziłam, że sama muszę coś takiego stworzyć i tak po urodzeniu Kiary stworzyłam profil na Instagramie @mama.invitro oraz kanał na YouTube mama.invitro!

Rok temu Joanna Przetakiewicz, na swoim profilu na Instagramie umieściła post, w którym poprosiła kobiety o wysyłanie swoich historii, takich dających siłę i pokazujących, że nie ma sytuacji bez wyjścia.

Wiem, że moja historia nie jest tylko moja. Ona dotyczy wielu par starających się o dziecko i zostanie przeczytana oraz usłyszana przez tysiące kobiet! Tym, które walczą, doda siły, a tym które nie muszą, pokaże jakie jesteśmy wszystkie niesamowite oraz zmotywuje je do wspierania nas w tej walce.

Premiera książki „Nie bałam się o tym rozmawiać” Joanny Przetakiewicz, w której znajduje się moja historia walki z niepłodnością, odbyła się już jakiś czas temu. Książka jest już w sprzedaży, można ją kupić między innymi na stronie eranowychkobiet.pl.

***

Córeczkę Karoliny – Kiarę – przedstawialiśmy na naszym Facebooku (zobacz tutaj). Bardzo cieszymy się, że jej rodzicom udało się przetrwać wszelkie przeciwności, trudy diagnostyki i leczenia. Całej rodzinie życzymy wszystkiego, co najlepsze i spełnienia kolejnych marzeń.

____

Klinika InviMed w Katowicach jest uznanym ośrodkiem diagnostyki i leczenia niepłodności na Śląsku. Realizuje programy dofinansowania in vitro ze środków budżetowych Miasta Sosnowca oraz Miasta Częstochowy. Swoim pacjentom proponuje też specjalny pakiet z in vitro - Zostań Rodzicem. 

Skontaktuj się z nami już dziś

Poufność jest dla nas priorytetem

Zgoda na kontakt marketingowy więcej: Musisz wybrać więcej opcji (minimum ${minimumContactAgree})

Informacje podstawowe dotyczące przetwarzania danych osobowych

Administrator danych: Medi Partner Sp. z o.o., Cybernetyki 19, 02-677 Warszawa, KRS 0000415680, NIP 1080012631, Kapitał zakładowy - 11 748 300,00 zł, Sygnatura RDF/333576/21/928.

Cele przetwarzania: umówienie i obsługa konsultacji informacyjnej z położną, obsługa zgłoszeń i opinii, przekazanie materiałów informacyjnych, marketing własnych produktów i usług;

Podstawy prawne przetwarzania: profilaktyka zdrowotna oraz zarządzanie udzielaniem usług z nią związanych, Twoja zgoda, Nasz uzasadniony interes.

Prawa związane z przetwarzaniem danych: prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych; prawo dostępu do danych osobowych; inne prawa, o których mowa w szczegółowej informacji o przetwarzaniu danych.

Odbiorcy danych: Podmioty przetwarzające dane osobowe w imieniu Medi Partner Sp. z o. o.

Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych

Informacje podstawowe dotyczące przetwarzania danych osobowych

Administrator danych: Medi Partner Sp. z o.o., Cybernetyki 19, 02-677 Warszawa, KRS 0000415680, NIP 1080012631, Kapitał zakładowy - 11 748 300,00 zł, Sygnatura RDF/333576/21/928. Cele przetwarzania: marketing własnych produktów i usług [w tym profilowanie]; marketing produktów i usług Medicover Polska [w tym profilowanie]. Podstawy prawne przetwarzania: Twoja zgoda. Prawa związane z przetwarzaniem danych: prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych; prawo dostępu do danych osobowych; inne prawa, o których mowa w szczegółowej informacji o przetwarzaniu danych. Odbiorcy danych: Podmioty przetwarzające dane osobowe w imieniu Medi Partner Sp. z o. o. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych

Zobacz podobne artykuły

Pochwa po porodzie
Nie bałam się o tym rozmawiać
Tokofobia – czym jest paniczny lęk przed porodem?
Dowiedz się więcej