Pierwsza wizyta Blog
Wciśnij ENTER, aby wyszukać
Zamknij

Korporacje stawiają na późne macierzyństwo

Korporacje stawiają na późne macierzyństwo
Tysiące aktywnych zawodowo dwudziesto- i trzydziestokilkulatek w pewnym momencie staje przed dylematem: kontynuowanie kariery czy założenie rodziny. Korporacje starają się wyjść naprzeciw takim kobietom, proponując im zamrażanie komórek jajowych "na później".

Tysiące aktywnych zawodowo dwudziesto- i trzydziestokilkulatek w pewnym momencie staje przed dylematem: kontynuowanie kariery czy założenie rodziny. Korporacje starają się wyjść naprzeciw takim kobietom, proponując im zamrażanie komórek jajowych "na później".

Właściwy moment na zajście w ciążę to w dużym stopniu kwestia indywidualna. Niemniej jednak da się zauważyć pewną wyraźną tendencję. Polki coraz później zakładają rodzinę. W latach 90. kobiet rodziły pierwsze dziecko średnio w wieku 23 lat, obecnie  gdy mają 27.

Co jest główną przyczyną?

Czas, w którym z przyczyn biologicznych najlepiej jest urodzić dziecko, to także czas najbardziej dynamicznego rozwoju kariery zawodowej. W polskich korporacjach najwyższe pensje otrzymują osoby w wieku 36-40 lat (dane na podstawie serwisu Wynagrodzenia.pl). A dobrze płatna i satysfakcjonująca praca często oznacza spłacenie hipoteki, zebranie oszczędności czy zdobycie pozycji zawodowej, pozwalającej na spokojny powrót do pracy po urlopie macierzyńskim.  To daje poczucie bezpieczeństwa, tak potrzebnego do podjęcia decyzji o zajściu w ciążę.

Pracujesz w Apple’u , Facebooku albo Google’u?

Z wiekiem kobieta staje się mniej płodna, a szanse na zajście w ciążę wyraźnie maleją. W rezultacie, po 40. roku życia może okazać się, że na urodzenie dziecka jest już za późno.

Współczesna medycyna znalazła już na to sposób i z niego właśnie zaczynają korzystać niektóre korporacje. Korzystne jest dla nich, jeśli zatrudnione kobiety jak najpóźniej odejdą na urlopy macierzyńskie. Takie firmy jak Apple, Google czy Facebook finansują swoim żeńskim zespołom zamrażanie komórek jajowych, dając im swego rodzaju koło ratunkowe, gdyby nie zdecydowały się zajść w ciążę w optymalnym wieku. Zamrożone komórki jajowe można wykorzystać do zapłodnienia in vitro nawet po kilkunastu latach.

Czy warto poświęcać macierzyństwo dla kariery? Zdania są podzielone. Najważniejsze, że medycyna daje kobietom furtkę, gdy wybiorą jednak pracę.

Skontaktuj się z nami już dziś

Poufność jest dla nas priorytetem

Zgoda na kontakt marketingowy więcej: Musisz wybrać więcej opcji (minimum ${minimumContactAgree})

Informacje podstawowe dotyczące przetwarzania danych osobowych

Administrator danych: Medi Partner Sp. z o.o., Cybernetyki 19, 02-677 Warszawa, KRS 0000415680, NIP 1080012631, Kapitał zakładowy - 11 748 300,00 zł, Sygnatura RDF/333576/21/928.

Cele przetwarzania: umówienie i obsługa konsultacji informacyjnej z położną, obsługa zgłoszeń i opinii, przekazanie materiałów informacyjnych, marketing własnych produktów i usług;

Podstawy prawne przetwarzania: profilaktyka zdrowotna oraz zarządzanie udzielaniem usług z nią związanych, Twoja zgoda, Nasz uzasadniony interes.

Prawa związane z przetwarzaniem danych: prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych; prawo dostępu do danych osobowych; inne prawa, o których mowa w szczegółowej informacji o przetwarzaniu danych.

Odbiorcy danych: Podmioty przetwarzające dane osobowe w imieniu Medi Partner Sp. z o. o.

Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych

Informacje podstawowe dotyczące przetwarzania danych osobowych

Administrator danych: Medi Partner Sp. z o.o., Cybernetyki 19, 02-677 Warszawa, KRS 0000415680, NIP 1080012631, Kapitał zakładowy - 11 748 300,00 zł, Sygnatura RDF/333576/21/928. Cele przetwarzania: marketing własnych produktów i usług [w tym profilowanie]; marketing produktów i usług Medicover Polska [w tym profilowanie]. Podstawy prawne przetwarzania: Twoja zgoda. Prawa związane z przetwarzaniem danych: prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych; prawo dostępu do danych osobowych; inne prawa, o których mowa w szczegółowej informacji o przetwarzaniu danych. Odbiorcy danych: Podmioty przetwarzające dane osobowe w imieniu Medi Partner Sp. z o. o. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych

Zobacz podobne artykuły

Owulacja i komórka jajowa - 7 zadziwiających faktów
Embriologia, embriolog, embrion - kompendium wiedzy o nauce
Ile żyją komórki jajowe? Dowiedz się, w jaki sposób możesz o nie zadbać.
Dowiedz się więcej