Pierwsza wizyta Blog
Wciśnij ENTER, aby wyszukać
Zamknij

Jej wielki dar - mała komórka

Jej wielki dar - mała komórka

Dawczynie komórek jajowych są młode i zdrowe. Zostały już mami, dlatego doskonale wiedzą, co to znaczy nosić pod sercem dziecko. Chcą pomóc przeżyć to samo innym kobietom. Sprawdź, jak zostać dawczynią komórek jajowych. Jakie są kryteria?

Spis treści

Dawczynie komórek jajowych są młode i zdrowe. Zostały już mamami, dlatego doskonale wiedzą, co to znaczy nosić pod sercem dziecko. Chcą pomóc przeżyć to samo innym kobietom. Sprawdź, jak zostać dawczynią komórek jajowych. Jakie są kryteria?

Kim jest dawczyni?

Dawczyni to osoba, która anonimowo przekazuje kilka własnych komórek jajowych niepłodnej kobiecie. Są one następnie zapładnianie metodą in vitro nasieniem dawcy lub partnera biorczyni, a powstałe zarodki przenoszone do macicy biorczyni, gdzie rozwijają się jak w przypadku naturalnej ciąży. Dzięki temu, kobieta, która nie ma własnych komórek jajowych może urodzić dziecko.

Dawczyni komórek jajowych - kryteria

Dawczynią może zostać wyłącznie zdrowa kobieta, w wieku od 21 do 32 lat, która jest matką przynajmniej jednego zdrowego dziecka lub nigdy wcześniej nie oddawała komórek jajowych. Jeśli kobieta ma więcej dzieci, muszą być również w pełni zdrowe i tak jak ona nieobciążone wadami genetycznymi.

Zostań dawczynią komórek jajowych! Jakie są szczegółowe badania kandydatki?

Zgodnie z kryteriami kwalifikacji dawczyń komórek do adopcji, które w klinice InviMed zostały przygotowane na podstawie ustawy oraz międzynarodowych standardów, opracowanych przez European Society of Human Reproduction and Embryology (ESHRE), American Society for Reproductive Medicine (ASRM), U.S. Food and Drug Administration (US FDA) oraz Human Fertilization and Embryo Authority (HFEA, UK), przed przystąpieniem do procedury dawstwa komórek jajowych dawczyni wypełnia ankiety dotyczące zarówno swojego zdrowia jak i zdrowia rodziny. Przechodzi też serię różnych badań. Rozpoczyna od badań krwi – ogólnej morfologii, oznaczenia grupy, hormonów oraz określenia poziomu rezerwy jajnikowej, wskazującej na stopień płodności. Na tym etapie sprawdzane są również wyniki cytologii. Czynnikami uniemożliwiającymi dawstwo są nałogi. Jeżeli wyniki badań laboratoryjnych spełnią wymagania kliniki InviMed, dawczyni zapraszana jest na wizytę u psychologa, by omówić motywacje przystąpienia do programu i możliwy wpływ tej decyzji na jej dalsze życie. Kolejny krok to wizyta u ginekologa. Lekarz weryfikuje wyniki badań oraz przeprowadza wywiad medyczny. Dodatkowo wykonuje badanie ginekologiczne i usg narządów rodnych, a także opowiada, na czym polega stymulacja hormonalna i zabieg pobrania komórek jajowych. Wystawia też skierowanie na drugą serię badań, wykluczających wszelkie choroby o podłożu genetycznym i wirusowym.

Jeżeli wyniki badań są prawidłowe, kandydatka zostaje zakwalifikowana do procedury dawstwa komórek jajowych. Ty samym może pomóc spełnić marzenia o macierzyństwie innych kobiet, dla których in vitro z komórką dawczyni jest jedyną szansą na urodzenie dziecka.

Skontaktuj się z nami już dziś

Poufność jest dla nas priorytetem

Zgoda na kontakt marketingowy więcej: Musisz wybrać więcej opcji (minimum ${minimumContactAgree})

Informacje podstawowe dotyczące przetwarzania danych osobowych

Administrator danych: Medi Partner Sp. z o.o., Cybernetyki 19, 02-677 Warszawa, KRS 0000415680, NIP 1080012631, Kapitał zakładowy - 11 748 300,00 zł, Sygnatura RDF/333576/21/928.

Cele przetwarzania: umówienie i obsługa konsultacji informacyjnej z położną, obsługa zgłoszeń i opinii, przekazanie materiałów informacyjnych, marketing własnych produktów i usług;

Podstawy prawne przetwarzania: profilaktyka zdrowotna oraz zarządzanie udzielaniem usług z nią związanych, Twoja zgoda, Nasz uzasadniony interes.

Prawa związane z przetwarzaniem danych: prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych; prawo dostępu do danych osobowych; inne prawa, o których mowa w szczegółowej informacji o przetwarzaniu danych.

Odbiorcy danych: Podmioty przetwarzające dane osobowe w imieniu Medi Partner Sp. z o. o.

Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych

Informacje podstawowe dotyczące przetwarzania danych osobowych

Administrator danych: Medi Partner Sp. z o.o., Cybernetyki 19, 02-677 Warszawa, KRS 0000415680, NIP 1080012631, Kapitał zakładowy - 11 748 300,00 zł, Sygnatura RDF/333576/21/928. Cele przetwarzania: marketing własnych produktów i usług [w tym profilowanie]; marketing produktów i usług Medicover Polska [w tym profilowanie]. Podstawy prawne przetwarzania: Twoja zgoda. Prawa związane z przetwarzaniem danych: prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych; prawo dostępu do danych osobowych; inne prawa, o których mowa w szczegółowej informacji o przetwarzaniu danych. Odbiorcy danych: Podmioty przetwarzające dane osobowe w imieniu Medi Partner Sp. z o. o. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych

Zobacz podobne artykuły

Czy menopauza przekreśla szansę na ciążę?
One way or another
Bo każde dziecko chciałoby mieć mamę taką, jak Ty...
Dowiedz się więcej