Pierwsza wizyta Blog
Wciśnij ENTER, aby wyszukać
Zamknij

Jak przyszedł na świat Franio?

Jak przyszedł na świat Franio?
Franio pojawiał się na świecie dzięki in vitro. Jego rodzice nie wstydzą się tego, ale nie mówią o tym wprost. Wiedzą tylko najbliżsi i rodzina. Dlaczego? Tego nie zdradzają. Być może chcą zapomnieć o długim oczekiwaniu. Teraz najważniejsze jest to, że Franek jest z nimi. Nic innego się nie liczy.

Franio pojawiał się na świecie dzięki in vitro. Jego rodzice nie wstydzą się tego, ale nie mówią o tym wprost. Wiedzą tylko najbliżsi i rodzina. Dlaczego? Tego nie zdradzają. Być może chcą zapomnieć o długim oczekiwaniu. Teraz najważniejsze jest to, że Franek jest z nimi. Nic innego się nie liczy.

Zaczęło się tak, jak u wszystkich - zdecydowali, że chcą mieć dziecko. Po wielu miesiącach naturalnych starań postanowili sprawdzić, czy są zdrowi. Badania ciężej przeszedł on, wiadomo, dla faceta to zawsze trudniejsze…Pierwsze testy nie wskazywały na to, żeby cokolwiek złego miało się dziać, dlatego próbowali dalej, naturalnie. Nie wychodziło.

Leczenie rozpoczęli w klinice w Gdańsku, dopiero po pewnym czasie trafili do InviMedu w Gdyni. Tu zaczęli inseminacje. Najpierw jedna, później kolejna. Obie przyniosły stres i rozczarowanie. Znowu się nie udało, znowu płakali. Doktor Makowska zdecydowała, że w związku z malejącym AMH trzeba spróbować in vitro. Spróbowali. I nic. Nadszedł czas załamania. Trwał długo. Wspominają go i dłuższą chwilę milczą. Widać, że dobrze pamiętają, co wtedy czuli...

Minęło pół roku zanim wrócili. AMH wciąż spadało. Nie było na co czekać. To był ich ostatni moment. Przy drugiej próbie in vitro udało się uzyskać tylko jeden zarodek. I z tego jednego, jedynego… urodził się Franio. Ciąża przebiegała książkowo, ale poród był bardzo ciężki. Mimo to, te  4,150 kg szczęścia warte były jej wysiłku. Gdy Franek przyszedł na świat oboje płakali.

Dziś oboje są szczęśliwi, mówią, że warto walczyć o marzenia, starać się je spełniać, żeby rodzina była w komplecie. Przekonują, że żadna porażka, żadne pieniądze nie są w stanie tego zatrzymać. Oddaliby wszystko… i sto tysięcy… i nawet milion, gdyby miło to sprawić, że będą razem, z Franiem.

Na zdjęciu Franio z Agnieszką Górtowską, dyrektorem zarządzającym kliniką InviMed w Gdyni

Skontaktuj się z nami już dziś

Poufność jest dla nas priorytetem

Zgoda na kontakt marketingowy więcej: Musisz wybrać więcej opcji (minimum ${minimumContactAgree})

Informacje podstawowe dotyczące przetwarzania danych osobowych

Administrator danych: Medi Partner Sp. z o.o., Cybernetyki 19, 02-677 Warszawa, KRS 0000415680, NIP 1080012631, Kapitał zakładowy - 11 748 300,00 zł, Sygnatura RDF/333576/21/928. Cele przetwarzania: marketing własnych produktów i usług [w tym profilowanie]; marketing produktów i usług Medicover Polska [w tym profilowanie]. Podstawy prawne przetwarzania: Twoja zgoda. Prawa związane z przetwarzaniem danych: prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych; prawo dostępu do danych osobowych; inne prawa, o których mowa w szczegółowej informacji o przetwarzaniu danych. Odbiorcy danych: Podmioty przetwarzające dane osobowe w imieniu Medi Partner Sp. z o. o. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych

Zobacz podobne artykuły

Nie liczy się ilość, a jakość
Postanowienie noworoczne
Czas spędzony razem jest dla nas najcenniejszy. Bo jego nie da się odzyskać.
Dowiedz się więcej