Tak dla in vitro
Pierwsza wizyta Blog
Wciśnij ENTER, aby wyszukać
Zamknij

Ginekologia estetyczna w InviMed Gdynia

Ginekologia estetyczna w InviMed Gdynia
Ginekologia estetyczna to dział medycyny, który zajmuje się usuwaniem defektów kosmetycznych, zaburzeń anatomicznych i nieprawidłowości w obrębie sfer intymnych, będących źródłem dyskomfortu i kompleksów u kobiet. Pomaga odzyskać pewność siebie i radość z seksu.

Ginekologia estetyczna to dział medycyny, który zajmuje się usuwaniem defektów kosmetycznych, zaburzeń anatomicznych i nieprawidłowości w obrębie sfer intymnych, będących źródłem dyskomfortu i kompleksów u kobiet. Pomaga odzyskać pewność siebie i radość z seksu.

Klinika InviMed w Gdyni prowadzi szereg zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej. Mają one na celu poprawę wyglądu okolic narządów płciowych i zwiększenie komfortu intymnego, przy jednoczesnym rozwiązaniu przykrych i uciążliwych problemów zdrowotnych, takich jak nietrzymanie moczu czy suchość pochwy. Są to w pełni bezpieczne, małoinwazyjne lub całkowicie nieinwazyjne procedury.

Więcej o zabiegach oferowanych przez naszą klinikę przeczytasz na stronie: Ginekologia estetyczna w InviMed Gdynia.

Ginekologia estetyczna w walce z kompleksami

Defekty kosmetyczne w obrębie narządów płciowych to stosunkowo częste zjawisko. Dla wielu kobiet nie stanowią problemu w podejmowaniu współżycia i nie mają wpływu na jego jakość, ale dla niektórych stanowią poważną przeszkodę w prowadzeniu satysfakcjonującego życia seksualnego. Niezadowolenie z wyglądu okolic intymnych może być przyczyną niskiej samooceny i kompleksów, ponadto może niekorzystnie wpływać na relacje z partnerem.

Co warte podkreślenia, decyzja o usunięciu defektów kosmetycznych w obrębie sfer intymnych nie musi być uzasadniona obecnością problemów zdrowotnych. – Wskazania medyczne w ginekologii estetycznej traktuje się nieco inaczej – wyjaśnia doktor Paulina Przyłucka, specjalista ginekolog-położnik z kliniki InviMed w Gdyni. – Ważniejsze jest tutaj samopoczucie pacjentki, jej odczuwany dyskomfort i obniżone poczucie własnej wartości – mówi ekspertka.

Do procedur służących poprawie wyglądu okolic intymnych zalicza się między innymi labioplastykę, czyli zabieg zmniejszenia warg sromowych.

Ginekologia estetyczna po porodzie

Poszerzenie wejścia do pochwy i osłabienie mięśni dna miednicy tego narządu po porodzie naturalnym (zwłaszcza w przypadku nacięcia i zszycia krocza) może spowodować obniżenie jakości życia seksualnego, zwiększenie podatności na infekcje pochwy, a nawet rozwój wysiłkowego nietrzymania moczu. Na ogół zmiany w obrębie dróg rodnych są nieuniknione, ale nie oznacza to, że każda kobieta chce i musi je zaakceptować.

Zabiegi laserowe MonaLisa Touch

Jak podkreślają specjaliści zajmujący się ginekologią estetyczną, po urodzeniu dziecka można czuć się kobieco i mieć udane życie seksualne – wystarczy rozważyć skorzystanie z właściwie dobranej procedury, np. nieinwazyjnego zabiegu laserowego MonaLisa Touch, który przywróci mniejszy rozmiar pochwy, wzmocni jej mięśnie, a także poprawi nawilżenie i poziom napięcia ścian tego narządu. – Zdecydowanie każda kobieta może skorzystać z zabiegu plastyki mięśni krocza, chociaż najczęściej są to pacjentki po przebytych kilku porodach drogami natury – mówi doktor Przyłucka. – U kobiet, które nie rodziły, również dochodzi do osłabienia struktur miednicy małej, prowadzących do obniżenia ścian pochwy, obniżenia okolicy podcewkowej, a w konsekwencji nawet do wysiłkowego nietrzymania mocz – wyjaśnia ginekolożka.

Vaginal Narrower – lifting mięśni krocza

Jeśli oprócz poszerzenia wejścia do pochwy pacjentka doświadcza problemu obniżenia narządu rodnego lub występują u niej poporodowe anatomiczno-funkcjonalne defekty krocza, warto zdecydować się na Vaginal Narrower, małoinwazyjny lifting mięśni krocza z użyciem specjalnych nici liftingujących. Procedura ta jest skierowana do kobiet po okresie rozrodczym, które nie planują już zajścia w ciążę.

– Zabiegi ginekologii estetycznej nie powinny mieć wpływu na przebieg porodu – podkreśla doktor Przyłucka. – Staramy się wykonywać je jednak u kobiet, które rodziły. Wyjątek stanowić może plastyka warg sromowych, możliwa do wykonania u nieródek i nie mająca wpływu na przebieg porodu – dodaje lekarka.

Ginekologia estetyczna dla kobiet po menopauzie

W okresie przekwitania wiele kobiet zmaga się z problemem suchości pochwy. Niedostateczne nawilżenie tego narządu powoduje dyskomfort, a nawet ból podczas współżycia. Co gorsza, wraz z upływem wieku zmniejsza się punkt G: – Jest to związane z naturalnym, fizjologicznym zmniejszaniem się poziomu hormonów jajnikowych, w konsekwencji prowadzącym do zmniejszenia się grubości błony śluzowej pochwy i jej fałdów, aż do zmian atroficznych. Identycznie tym zmianom podlega również punkt G, czyli najbardziej erogenna strefa ciała kobiety – wyjaśnia lekarz.

Gdzie jest punkt G? – Punkt G jest umiejscowiony na przedniej ścianie pochwy – tam, gdzie łączą się ze sobą zakończenia naczyń krwionośnych, nerwów czuciowych oraz gruczołów. Niekiedy jednak miejsce to nie jest istotnie uwydatnione, co przekłada się na jakość życia seksualnego – wyjaśnia doktor Przyłucka.

Dobrą wiadomością jest fakt, iż punkt G można powiększyć z pomocą kwasu hialuronowego – zabieg o nazwie Desirial Plus wchodzi w zakres oferty ginekologii estetycznej w klinice InviMed w Gdyni. Tzw. powiększenie punktu G preparatem Desirial Plus to zabieg skierowany nie tylko do kobiet po menopauzie, ale także do wszystkich pań, które nie doświadczają orgazmu pochwowego.

Ginekologia estetyczna – rozwiązanie problemu wad anatomicznych

Niektóre zaburzenia anatomiczne w obrębie dróg rodnych można leczyć z pomocą nieinwazyjnych zabiegów ginekologii estetycznej. – Dotyczy to grupy pacjentek z zaburzeniami anatomii dna miednicy małej lub budowy zewnętrznych narządów, tzn. sromu i warg sromowych – mówi doktor Przyłucka i dodaje: – Ginekologia estetyczna ma bardzo duże zastosowanie w leczeniu zaburzeń anatomicznych na wczesnym etapie ich zaawansowania. Przy zaburzeniu statyki dna miednicy i ścian pochwy bardzo dobre efekty osiąga się w grupie pacjentek z wysiłkowym nietrzymaniem moczu.

Ginekologia estetyczna przychodzi z pomocą także kobietom, które posiadają zbyt grubą błonę dziewiczą, która nie może zostać przerwana podczas stosunku. Hymenotomia to procedura polegająca na nacięciu bądź usunięciu błony dziewiczej. Podczas zabiegu hymenotomii błona zostaje nacięta w taki sposób, aby po wygojeniu pacjentka mogła w przyszłości odbyć normalną inicjację seksualną.

Zabiegi ginekologii estetycznej – sposób na zdrowie intymne

Wzmocnienie mięśni przedniej ściany pochwy w trakcie procedury Vaginal Narrower pozwala na rozwiązanie problemu wysiłkowego nietrzymania moczu na długi czas – nawet na kilka lat.

Dodatkową korzyścią płynącą z poddania się temu zabiegowi jest zmniejszenie podatności na infekcje intymne: – Zaobserwowano, że szerokie ujście pochwy, szczególnie ze współistniejącym niskim kroczem, czyli odległością od przedsionka pochwy do odbytu –  sprzyja nawracającym infekcjom pochwy. Dlatego zabieg zwężenia ujścia pochwy zmniejsza istotnie podatność na infekcje intymne – mówi doktor Przyłucka.

Jak długo można cieszyć się efektami leczenia? – Trudno jednoznacznie określić ten okres przy szerokim wachlarzu zabiegów – odpowiada lekarka. – Pewne zabiegi, np. labioplastyka (zmniejszenie warg sromowych), mają efekt trwały. Natomiast zabiegi laserowe pochwowe utrzymują swój efekt przez kilka lat. Jeżeli po roku od leczenia wykona się tzw. zabieg przypominający efekt leczenia jeszcze się wydłuża.

Konsultacja medyczna artykułu: lek. med. Paulina Przyłucka z kliniki InviMed w Gdyni.

Zgłoś się do programu refundacji in vitro

Wypełnij formularz

Skontaktuj się z nami już dziś

Poufność jest dla nas priorytetem

Zgoda na kontakt marketingowy więcej: Musisz wybrać więcej opcji (minimum ${minimumContactAgree})

Informacje podstawowe dotyczące przetwarzania danych osobowych

Administrator danych: Medi Partner Sp. z o.o., Cybernetyki 19, 02-677 Warszawa, KRS 0000415680, NIP 1080012631, Kapitał zakładowy - 11 748 300,00 zł, Sygnatura RDF/333576/21/928.

Cele przetwarzania: umówienie i obsługa konsultacji informacyjnej z położną, obsługa zgłoszeń i opinii, przekazanie materiałów informacyjnych, marketing własnych produktów i usług;

Podstawy prawne przetwarzania: profilaktyka zdrowotna oraz zarządzanie udzielaniem usług z nią związanych, Twoja zgoda, Nasz uzasadniony interes.

Prawa związane z przetwarzaniem danych: prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych; prawo dostępu do danych osobowych; inne prawa, o których mowa w szczegółowej informacji o przetwarzaniu danych.

Odbiorcy danych: Podmioty przetwarzające dane osobowe w imieniu Medi Partner Sp. z o. o.

Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych

Informacje podstawowe dotyczące przetwarzania danych osobowych

Administratorem danych osobowych będzie Medi Partner Sp. z o.o., ul. Cybernetyki 19, 02-677 Warszawa (dalej: my). Możesz się z nami skontaktować w następujący sposób: listownie na adres: Medi Partner Sp. z o.o., Al. Jerozolimskie 96, 00-809 Warszaw. przez formularz kontaktowy na stronie www.invimed.pl, telefonicznie: 500 900 888. Wyznaczyliśmy Inspektora Ochrony Danych. Z Inspektorem możesz się kontaktować listownie na adres: Inspektor Ochrony Danych, Medi Partner, Al. Jerozolimskie 96 00-809 Warszawa lub przez e-mail: IOD@medipartner.pl Będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe, aby obsłużyć Twoje zgłoszenie do Programu. Podstawy prawne przetwarzania Twoich danych to Twoja zgoda. Dane przetwarzane na podstawie Twojej zgody będziemy przetwarzać do momentu jej wycofania lub wniesienia sprzeciwu, maksymalnie przez 5 latBędziemy przekazywać Twoje dane osobowe podmiotom przetwarzającym dane w imieniu administratora danych, np. dostawcom usług IT. Przysługują Ci następujące prawa związane z przetwarzaniem danych osobowych: prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, do dostępu do Twoich danych osobowych, żądania sprostowania Twoich danych osobowych, żądania usunięcia Twoich danych osobowych, ograniczenia przetwarzania Twoich danych osobowych. Aby skorzystać z powyższych praw, skontaktuj się z naszym Inspektorem Ochrony Danych. Przysługuje Ci także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Otrzymanie danych osobowych odbyło się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Informacje podstawowe dotyczące przetwarzania danych osobowych

Administrator danych: Medi Partner Sp. z o.o., Cybernetyki 19, 02-677 Warszawa, KRS 0000415680, NIP 1080012631, Kapitał zakładowy - 11 748 300,00 zł, Sygnatura RDF/333576/21/928. Cele przetwarzania: marketing własnych produktów i usług [w tym profilowanie]; marketing produktów i usług Medicover Polska [w tym profilowanie]. Podstawy prawne przetwarzania: Twoja zgoda. Prawa związane z przetwarzaniem danych: prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych; prawo dostępu do danych osobowych; inne prawa, o których mowa w szczegółowej informacji o przetwarzaniu danych. Odbiorcy danych: Podmioty przetwarzające dane osobowe w imieniu Medi Partner Sp. z o. o. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych

Zobacz podobne artykuły

Pochwa po porodzie
Nie bałam się o tym rozmawiać
Tokofobia – czym jest paniczny lęk przed porodem?
Dowiedz się więcej