Pierwsza wizyta Blog
Wciśnij ENTER, aby wyszukać
Zamknij

Bez seksu przez 5 dni

Bez seksu przez 5 dni
Oddawanie nasienia do badania wymaga od mężczyzny małego poświęcenia – wstrzemięźliwości seksualnej, która musi trwać nie mniej niż 3 dni i nie więcej niż 5 dni. W przeciwnym razie wynik może nie dać prawdziwego obrazu sytuacji.

Oddawanie nasienia do badania wymaga od mężczyzny małego poświęcenia – wstrzemięźliwości seksualnej, która musi trwać nie mniej niż 3 dni i nie więcej niż 5 dni. W przeciwnym razie wynik może nie dać prawdziwego obrazu sytuacji.

Badanie nasienia stanowi podstawę diagnostyki męskiej niepłodności. Pozwala ocenić liczbę plemników, ich jakość i aktywność. Podczas analizy opisywane są ogólne parametry nasienia, takie jak: czas upłynnienia, objętość, lepkość, wygląd ejakulatu, pH, odsetek żywych i ruchliwych plemników, liczba plemników na 1 ml nasienia, ogólną liczbę plemników w ejakulacie i stopień ich aglutynacji zgrupowania.

Samo oddanie nasienia jest bardzo łatwe. Materiał do badania uzyskuje się przez masturbację. Jednak najpierw trzeba się do niego odpowiednio przygotować. Przed badaniem konieczny jest 3 – 5 dniowy (dokładnie taki – nie krótszy i nie dłuższy) okres abstynencji seksualnej. Oznacza to, że mężczyzna musi powstrzymać się od wytrysku dokładnie w takim czasie. Na 3 do 5 dni nie należy pić alkoholu. Pacjent otrzymuje wynik badania po 3-4 dniach roboczych. Aby lekarz mógł prawidłowo zinterpretować wynik badania, musi wiedzieć o przebytych chorobach i przyjmowanych lekach w okresie 3 miesięcy przed badaniem. 

Ważne: Niesienie oddaje się bezpośrednio do sterylnego pojemnika. Higiena osobista, jest tu niezwykle ważna. Dlatego przed oddaniem materiału trzeba o nią szczególnie zadbać.

 

Skontaktuj się z nami już dziś

Poufność jest dla nas priorytetem

Zgoda na kontakt marketingowy więcej: Musisz wybrać więcej opcji (minimum ${minimumContactAgree})

Informacje podstawowe dotyczące przetwarzania danych osobowych

Administrator danych: Medi Partner Sp. z o.o., Cybernetyki 19, 02-677 Warszawa, KRS 0000415680, NIP 1080012631, Kapitał zakładowy - 11 748 300,00 zł, Sygnatura RDF/333576/21/928. Cele przetwarzania: marketing własnych produktów i usług [w tym profilowanie]; marketing produktów i usług Medicover Polska [w tym profilowanie]. Podstawy prawne przetwarzania: Twoja zgoda. Prawa związane z przetwarzaniem danych: prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych; prawo dostępu do danych osobowych; inne prawa, o których mowa w szczegółowej informacji o przetwarzaniu danych. Odbiorcy danych: Podmioty przetwarzające dane osobowe w imieniu Medi Partner Sp. z o. o. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych

Zobacz podobne artykuły

Plemniki – czym są i jak długo żyją? Poznaj ciekawostki na temat męskiej płodności
Wstydliwy problem u mężczyzn - brak wytrysku
Jakość nasienia – czy można ją poprawić?
Dowiedz się więcej