Tak dla in vitro
Pierwsza wizyta Blog
Wciśnij ENTER, aby wyszukać
Zamknij

Diagnostyka niepłodności - 3 pytania i 3 odpowiedzi dla par, które chciałyby rozpocząć leczenie

Diagnostyka niepłodności - 3 pytania i 3 odpowiedzi dla par, które chciałyby rozpocząć leczenie

Podjęcie decyzji o leczeniu bezpłodności to dopiero pierwszy krok do sukcesu. Duże znaczenie w tej kwestii ma także wybór właściwej kliniki, która nie tylko zapewni odpowiednią opiekę, ale także dysponuje nowoczesnymi metodami prowadzenia terapii. Dlaczego proces diagnostyki i leczenia niepłodności warto rozpocząć w profesjonalnym ośrodku, jakim jest klinika InviMed? Dlaczego mieszkańcy Poznania i woj. lubuskiego powinni wybrać InviMed w Poznaniu? Jakie korzyści wynikają z posiadania jednego lekarza prowadzącego przez cały okres leczenia? Odpowiedzi znajdziesz w wywiadzie z doktor Dorotą Kuśnierczak.

Spis streści

Leczenie niepłodności – poznaj atuty InviMed Poznań

Działalność klinik InviMed sięga 2001 roku – to wtedy w Warszawie powstało specjalistyczne centrum diagnostyki i leczenia niepłodności. Wraz z sukcesami marki rosnącym zaufaniem wśród pacjentów w 2006 roku uruchomiono kolejne oddziały, w tym InviMed Poznań.

Klinika InviMed w Poznaniu szczyci się profesjonalizmem, skutecznością i holistycznym podejściem do leczenia niepłodności. Duże znaczenie ma tu przede wszystkim zróżnicowanie technik wsparcia par – od programu wspierającego naturalną ciążę aż po klasyczne in vitro oraz bardziej zaawansowane rozwiązania.

O dobro pacjentów dba na co dzień zespół wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów. Klinika InviMed w Poznaniu zapewnia nie tylko wsparcie ginekologów i embriologów i urologów. Pary rozpoczynające leczenie mogą skorzystać również pomocy psychologów oraz dietetyków. Ponadto klinika InviMed zapewnia również wsparcie w prowadzeniu ciąży po udanym zabiegu.  

Zachęcamy do przeczytania krótkiej rozmowy z dr n. med. Dorotą Kuśnierczak. Dopytujemy w nim m.in. o kwestie, na które być może w pierwszej kolejności nie zwraca się uwagi, ale które mają kolosalne znaczenie dla sukcesu leczenia, uzyskania i utrzymania ciąży.

Dlaczego w obliczu przedłużających się starań o dziecko konsultacja z ginekologiem w klinice leczenia niepłodności jest lepszą opcją niż konsultacja ze swoim dotychczasowym ginekologiem?

Dr Dorota Kuśnierczak: Roczny okres oczekiwania na ciążę bez efektu jest wskazaniem do rozpoczęcia diagnostyki niepłodności. Ginekolog pierwszego kontaktu jest najczęściej lekarzem, zajmującym się szeroko pojętą profilaktyką, diagnostyką i leczeniem chorób kobiecych. Niepłodność jest dość specjalistyczną dziedziną w ginekologii i położnictwie, której trudno ,,nauczyć się’’ w czasie stażu w szpitalu ginekologicznym, i która może stanowić problem w poradni ginekologicznej. Klinika leczenia niepłodności jest ośrodkiem specjalizującym się w tego typu diagnostyce i terapii, dzięki czemu czas pomiędzy postawieniem diagnozy i wdrożeniem odpowiedniego leczenia ulega skróceniu. W przypadku par cierpiących na niepłodność czynnik długości starań o ciążę i wiek pacjentki mają ogromne znaczenie, a zwłoka w podjęciu specjalistycznego leczenia może znacznie obniżyć lub nawet zniweczyć szanse na zajście w ciążę.

Co jest najmocniejszą stroną kliniki InviMed w Poznaniu? Dlaczego to właśnie tutaj warto rozpocząć swoje starania się o dziecko? Jaka jest skuteczność stosowanych tutaj metod leczenia niepłodności? 

Klinika InviMed w Poznaniu już od 2006 roku zajmuje się leczeniem niepłodności pacjentów z Wielkopolski, zachodniej Polski i Niemiec. Możemy poszczycić się wysoką skutecznością leczenia in vitro, ponieważ aż 6 na 10 par zachodzi w ciążę już po pierwszej próbie IVF. Podana skuteczność określa całkowitą szansę na urodzenie dziecka w pojedynczym cyklu IVF, aż do wykorzystania ostatniego dostępnego w tym cyklu zarodka.

Tak wysoka skuteczność jest możliwa dzięki ścisłej współpracy lekarzy i embriologów, a także immunologa, endokrynologa, psychologa, dietetyka, urologa i androloga, których porady często przyczyniają się do optymalizacji leczenia. W naszej ofercie mamy także komplementarną do tradycyjnego leczenia niepłodności akupunkturę. Wyrazem zaufania do InviMed Poznań jest powierzenie nam realizacji programu in vitro finansowanego przez miasto Poznań oraz programu dofinansowania in vitro dla mieszkańców województwa lubuskiego.

Dlaczego ważne jest, by para miała jednego lekarza prowadzącego przez cały okres leczenia bezpłodności?

Lekarz prowadzący, od pierwszej wizyty, układa razem z parą plan postępowania. Po wykonaniu niezbędnych badań laboratoryjnych i ultrasonograficznych może wspólnie z pacjentami zdecydować o najwłaściwszym sposobie leczenia i od początku do końca go przeprowadzić. Jeden lekarz oznacza spójność w planie leczenia, skróconą diagnostykę niepłodności oraz pełną wiedzę kliniczną na temat pacjentów. Poza tym między lekarzem a parą nawiązuje się więź oparta na zaufaniu i zrozumieniu, która w koncepcji leczenia problemów z płodnością ma podstawowe znaczenie.

Chcesz być na bieżąco?

Napisz do nas

Skontaktuj się z nami już dziś

Poufność jest dla nas priorytetem

Zgoda na kontakt marketingowy więcej: Musisz wybrać więcej opcji (minimum ${minimumContactAgree})

Informacje podstawowe dotyczące przetwarzania danych osobowych

Administrator danych: Medi Partner Sp. z o.o., Cybernetyki 19, 02-677 Warszawa, KRS 0000415680, NIP 1080012631, Kapitał zakładowy - 11 748 300,00 zł, Sygnatura RDF/333576/21/928.

Cele przetwarzania: umówienie i obsługa konsultacji informacyjnej z położną, obsługa zgłoszeń i opinii, przekazanie materiałów informacyjnych, marketing własnych produktów i usług;

Podstawy prawne przetwarzania: profilaktyka zdrowotna oraz zarządzanie udzielaniem usług z nią związanych, Twoja zgoda, Nasz uzasadniony interes.

Prawa związane z przetwarzaniem danych: prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych; prawo dostępu do danych osobowych; inne prawa, o których mowa w szczegółowej informacji o przetwarzaniu danych.

Odbiorcy danych: Podmioty przetwarzające dane osobowe w imieniu Medi Partner Sp. z o. o.

Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych

Informacje podstawowe dotyczące przetwarzania danych osobowych

Administrator danych: Medi Partner Sp. z o.o., Cybernetyki 19, 02-677 Warszawa, KRS 0000415680, NIP 1080012631, Kapitał zakładowy - 11 748 300,00 zł, Sygnatura RDF/333576/21/928. Cele przetwarzania: marketing własnych produktów i usług [w tym profilowanie]; marketing produktów i usług Medicover Polska [w tym profilowanie]. Podstawy prawne przetwarzania: Twoja zgoda. Prawa związane z przetwarzaniem danych: prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych; prawo dostępu do danych osobowych; inne prawa, o których mowa w szczegółowej informacji o przetwarzaniu danych. Odbiorcy danych: Podmioty przetwarzające dane osobowe w imieniu Medi Partner Sp. z o. o.

Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych


Informacje podstawowe dotyczące przetwarzania danych osobowych

Administrator danych: Medi Partner Sp. z o.o., Cybernetyki 19, 02-677 Warszawa, KRS 0000415680, NIP 1080012631, Kapitał zakładowy - 11 748 300,00 zł, Sygnatura RDF/333576/21/928. Cele przetwarzania: marketing własnych produktów i usług [w tym profilowanie]; marketing produktów i usług Medicover Polska [w tym profilowanie]. Podstawy prawne przetwarzania: Twoja zgoda. Prawa związane z przetwarzaniem danych: prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych; prawo dostępu do danych osobowych; inne prawa, o których mowa w szczegółowej informacji o przetwarzaniu danych. Odbiorcy danych: Podmioty przetwarzające dane osobowe w imieniu Medi Partner Sp. z o. o. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych

Zobacz podobne artykuły

Jak zwiększyć szansę na ciążę - akupunktura
Poronienia nawykowe – objawy i przyczyny problemu. Jakie badania wykonać?
Genetyczne przyczyny niepłodności