Wciśnij ENTER, aby wyszukać
Zamknij

Zadbajcie o swój związek! Skorzystajcie z warsztatów w InviMed Katowice

Już 3 czerwca 2019 roku bezpłatne warsztaty z psychologiem! Zapraszamy pary, które od dłuższego czasu bezskutecznie starają się o dziecko. Spotkanie pod tytułem „Niepłodność okiem kobiety i mężczyzny” to okazja do zadbania o swój związek. Warsztaty odbędą się w klinice InviMed w Katowicach w poniedziałek 3 czerwca w godzinach 17:00- 19:00. 

Mężczyźni i kobiety w odmienny sposób doświadczają leczenia niepłodności i w odmienny sposób radzą sobie z emocjami, które towarzyszą procesowi leczenia. Nieznajomość tych różnic może prowadzić między innymi do:

  • nieporozumień między partnerami,
  • poczucia niezrozumienia,
  • poczucia bycia samemu w procesie leczenia. 

Skorzystaj z warsztatów w InviMed Katowice

Chcecie uniknąć nieporozumień i przykrych sytuacji? Poszerzcie swoją wiedzę! Klinika InviMed Katowice oraz psycholog Sylwia Błach zapraszają na bezpłatne warsztaty pt. „Niepłodność okiem kobiety i mężczyzny”. W trakcie spotkania dowiecie się, jak kobiety i mężczyźni radzą sobie z procesem leczenia niepłodności oraz jak wzajemnie wspierać się, aby w trakcie leczenia móc cieszyć się jak najwyższą jakością życia.

Warsztaty odbędą się w Katowicach, na terenie kliniki InviMed przy ulicy Piotrowickiej 83, dnia 3 czerwca 2019 roku, w godzinach 17:00- 19:00. Liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązują wcześniejsze zapisy za pośrednictwem infolinii: 500 900 888 lub formularza kontaktowego

Niepłodność okiem kobiety i mężczyzny

Przed warsztatami zapoznajcie się z poniższym opisem i zastanówcie się, czy jest on prawdziwy również w waszym przypadku. Jeśli już teraz w Waszych głowach pojawią się pytania, zapiszcie je i zadajcie naszej ekspertce – psycholog Sylwii Błach.

Dwie płcie, dwie postawy

Nie generalizując i biorąc pod uwagę różnice indywidualne między kobietami i mężczyznami, mężczyźni mają tendencję do zamykania się w sobie po to, aby przemyśleć i rozwiązać w samotności problem, tłumią lub wypierają negatywne emocje związane z leczeniem.

Natomiast kobiety radzą sobie ze zrozumieniem emocji i uczuć, mówiąc o nich innym bliskim osobom. Często dopiero opowiadając komuś co przeżywają w związku z leczeniem, zaczynają zdawać sobie sprawę z tego, co czują i jak to wpływa na proces leczenia.

Równowaga we wzajemnym zrozumieniu

Mężczyźni, chcąc wesprzeć swoje partnerki, pocieszają je, mówią, że następnym razem uda się, żeby wzięły się w garść, bo ileż można płakać, trzeba iść do przodu, nie oglądając się za siebie. Niektórzy z nich czują się przeciążeni huśtawką nastrojów kobiety, twierdząc, że ich partnerka jest „niezrównoważona emocjonalnie”, ponieważ potrafi od dobrego nastroju bardzo szybko przejść do płaczu, po czym ponownie czuć się dobrze, jakby nic nie stało się.

Kobieta postawiona w obliczu takiego twierdzenia, może czuć się niezrozumiana, osamotniona, może zacząć podejrzewać, że jej partnerowi nie zależy tak bardzo jak jej. Tymczasem mężczyzna zaczyna czuć się niesłusznie krytykowany, niezrozumiany, osamotniony i bezradny. Natomiast jest to naturalny sposób radzenia sobie z emocjami przez obie płcie.

Kobiety potrzebują czuć się wysłuchane i zrozumiane oraz mieć przyzwolenie na ekspresję emocji, a mężczyźni potrzebują móc w samotności przemyśleć i przeżyć różne uczucia, które się w nich pojawiają. Fakt, że mężczyzna nie mówi o uczuciach, nie oznacza, że nic nie czuje i nie cierpi.


Zrozumienie indywidualnych różnic i sposobów radzenia sobie w trudnej sytuacji oraz rozmowa na temat wzajemnych potrzeb i wsparcia, które pomoże poradzić sobie z emocjami pojawiającymi się w trakcie leczenia jest podstawą wzajemnego oparcia w sobie, pozwala poczuć się zrozumianym i wysłuchanym oraz zaopiekowanym w procesie leczenia. 

Skontaktuj się z nami już dziś

Poufność jest dla nas priorytetem

Zgoda na kontakt marketingowy więcej: Musisz wybrać więcej opcji (minimum ${minimumContactAgree})

Informacje podstawowe dotyczące przetwarzania danych osobowych

Administrator danych: Medi Partner Sp. z o.o., Cybernetyki 19, 02-677 Warszawa. Cele przetwarzania: marketing własnych produktów i usług [w tym profilowanie]; marketing produktów i usług Medicover Polska [w tym profilowanie]. Podstawy prawne przetwarzania: Twoja zgoda. Prawa związane z przetwarzaniem danych: prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych; prawo dostępu do danych osobowych; inne prawa, o których mowa w szczegółowej informacji o przetwarzaniu danych. Odbiorcy danych: Podmioty przetwarzające dane osobowe w imieniu Medi Partner Sp. z o. o. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu: Klauzula informacyjna.