Wciśnij ENTER, aby wyszukać
Zamknij

Specjalna cena badania kariotypu w InviMed w Warszawie w wakacje

Trudności z zajściem w ciążę lub powracające poronienia mogą być sygnałem, że przynajmniej jedna osoba z pary starającej się o dziecko jest nosicielem choroby genetycznej. Dlatego jeśli starania o dziecko trwają długo, jednym z podstawowych badań zlecanych przez specjalistę jest badanie kariotypu.

W lipcu i w sierpniu w klinice InviMed w Warszawie proponujemy specjalną cenę na badanie kariotypu. Badania dla pary kosztują 640 zł zamiast 780 zł. Jest to badanie wykonywane na podstawie próbki krwi, a wyniki są dostępne już po dwóch tygodniach.

Co to jest kariotyp?

Każda z komórek organizmu człowieka, z wyjątkiem płciowych zawiera kariotyp, czyli zestaw chromosomów, charakterystyczny dla naszego gatunku. Jest ich 46: 22 pary tzw. autosomów (takich samych chromosomów u kobiet i mężczyzn) oraz jedna para chromosomów płci (XY u mężczyzn, XX u kobiet).

Po co bada się kariotyp?

Statystyki pokazują, że wśród osób z problemami rozrodu defekty genetyczne pojawiają się trzy razy częściej niż u tych, którym udaje się powiększyć rodzinę.

Badanie kariotypu pozwala wykryć nieprawidłowości w liczbie i budowie chromosomów. W diagnostyce niepłodności badanie kariotypu wykonuje się przede wszystkim w celu ustalenia, czy trudności z zajściem w ciążę lub poronienia są wynikiem defektu chromosomów u kobiety lub jej partnera. 

W razie stwierdzenia nieprawidłowości w kariotypie u któregoś z partnerów, lekarz zawsze kieruje do poradni genetycznej. Tam, na podstawie określonego wyniku badania, genetyk szacuje szanse na ciążę i urodzenie zdrowego dziecka. Rekomenduje także sposób dalszej diagnostyki w trakcie ewentualnej procedury in vitro lub zaleca badania prenatalne.

Promocja obowiązuje w dniach od 5.07 do 31.08.2018 w klinice InviMed w Warszawie.

Skontaktuj się z nami już dziś

Poufność jest dla nas priorytetem

Zgoda na kontakt marketingowy więcej: Musisz wybrać więcej opcji (minimum ${minimumContactAgree})

Informacje podstawowe dotyczące przetwarzania danych osobowych

Administrator danych: Invimed-T Sp. z o. o, ul. Rakowiecka 36, 02-532 Warszawa / Cele przetwarzania: marketing własnych produktów i usług, marketing produktów i usług Medicover Polska / Podstawy prawne przetwarzania: Twoja zgoda / Odbiorcy danych: podmioty przetwarzające dane osobowe w imieniu administratora danych / Prawa związane z przetwarzaniem danych: prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych, prawo dostępu do danych osobowych, inne prawa, o których mowa w szczegółowej informacji o przetwarzaniu danych.