Wciśnij ENTER, aby wyszukać
Zamknij

3 pytania i 3 odpowiedzi dla par, które chciałyby rozpocząć leczenie

3 pytania i 3 odpowiedzi dla par, które chciałyby rozpocząć leczenie
Dlaczego warto leczyć się w profesjonalnym ośrodku, jakim jest klinika InviMed? Dlaczego mieszkańcy Poznania i woj. lubuskiego powinni wybrać InviMed w Poznaniu i co takiego, daje jeden lekarz prowadzący przez cały okres leczenia? Odpowiedzi znajdziesz w wywiadzie z doktor Dorotą Kuśnierczak. 

Dlaczego warto leczyć się w profesjonalnym ośrodku, jakim jest klinika InviMed? Dlaczego mieszkańcy Poznania i woj. lubuskiego powinni wybrać InviMed w Poznaniu i co takiego, daje jeden lekarz prowadzący przez cały okres leczenia? Odpowiedzi znajdziesz w wywiadzie z doktor Dorotą Kuśnierczak. 

Atuty InviMed Poznań

Klinika InviMed w Poznaniu chwali się profesjonalizmem, skutecznością i holistycznym podejściem do leczenia niepłodności. W miniwywiadzie dopytujemy dr n. med. Dorotę Kuśnierczak, o kwestie, na które być może w pierwszej kolejności nie zwraca się uwagi, ale które mają kolosalne znaczenie dla sukcesu leczenia, uzyskania i utrzymania ciąży.

Dlaczego w obliczu przedłużających się starań o dziecko konsultacja z ginekologiem w klinice leczenia niepłodności jest lepszą opcją niż konsultacja ze swoim dotychczasowym ginekologiem?

Dr Dorota Kuśnierczak: Roczny okres oczekiwania na ciążę bez efektu jest wskazaniem do rozpoczęcia diagnostyki. Ginekolog pierwszego kontaktu jest najczęściej lekarzem, zajmującym się szeroko pojętą profilaktyką, diagnostyką i leczeniem chorób kobiecych. Niepłodność jest dość specjalistyczną dziedziną w ginekologii i położnictwie, której trudno ,,nauczyć się’’ w czasie stażów w szpitalu ginekologicznym, i która może stanowić problem w poradni ginekologicznej. Klinika leczenia niepłodności jest ośrodkiem specjalizującym się w tego typu diagnostyce i terapii, dzięki czemu czas pomiędzy postawieniem diagnozy i wdrożeniem odpowiedniego leczenia ulega skróceniu. W przypadku par cierpiących na niepłodność czynnik długości starań o ciążę i wiek pacjentki mają ogromne znaczenie, a zwłoka w podjęciu specjalistycznego leczenia może znacznie obniżyć lub nawet zniweczyć szanse na zajście w ciążę.

Co jest najmocniejszą stroną kliniki InviMed w Poznaniu, dlaczego warto starać się o dziecko z pomocą lekarzy z kliniki InviMed w Poznaniu?

Klinika Invimed w Poznaniu już od 2006 roku zajmuje się leczeniem niepłodności pacjentów z Wielkopolski, zachodniej Polski i Niemiec. Możemy poszczycić się wysoką skutecznością leczenia in vitro, ponieważ aż 6 na 10 par zachodzi w ciążę już po pierwszej próbie IVF. Podana skuteczność określa całkowitą szansę na urodzenie dziecka w pojedynczym cyklu IVF, aż do wykorzystania ostatniego dostępnego w tym cyklu zarodka. Tak wysoka skuteczność jest możliwa dzięki ścisłej współpracy lekarzy i embriologów, a także immunologa, endokrynologa, psychologa, dietetyka, urologa i androloga, których porady często przyczyniają się do optymalizacji leczenia. W naszej ofercie mamy także komplementarną do tradycyjnego leczenia niepłodności akupunkturę. Wyrazem zaufania do Invimed Poznań jest powierzenie nam realizacji programu in vitro finansowanego przez miasto Poznań oraz programu dofinansowania in vitro dla mieszkańców województwa lubuskiego.

Dlaczego ważne jest, by para miała jednego lekarza prowadzącego przez cały okres leczenia niepłodności?

Lekarz prowadzący, od pierwszej wizyty, układa razem z parą plan postępowania. Po wykonaniu niezbędnych badań laboratoryjnych i ultrasonograficznych, może wspólnie z pacjentami zdecydować o najwłaściwszym sposobie leczenia i od początku do końca go przeprowadzić. Jeden lekarz oznacza spójność w planie leczenia, skróconą diagnostykę oraz pełną wiedzę kliniczną na temat pacjentów. Poza tym między lekarzem a parą nawiązuje się więź oparta na zaufaniu i zrozumieniu, która w koncepcji leczenia niepłodności ma podstawowe znaczenie.

***

Dr n. med. Dorota Kuśnierczak - specjalista ginekologii i położnictwa. Na co dzień pracuje w klinice InviMed w Poznaniu, gdzie udziela konsultacji ginekologicznych, prowadzi leczenie niepłodnych par oraz terapię akupunkturową wspierającą płodność.

Skontaktuj się z nami już dziś

Poufność jest dla nas priorytetem

Zgoda na kontakt marketingowy więcej: Musisz wybrać więcej opcji (minimum ${minimumContactAgree})

Informacje podstawowe dotyczące przetwarzania danych osobowych

Administrator danych: Medi Partner Sp. z o.o., Cybernetyki 19, 02-677 Warszawa. Cele przetwarzania: marketing własnych produktów i usług [w tym profilowanie]; marketing produktów i usług Medicover Polska [w tym profilowanie]. Podstawy prawne przetwarzania: Twoja zgoda. Prawa związane z przetwarzaniem danych: prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych; prawo dostępu do danych osobowych; inne prawa, o których mowa w szczegółowej informacji o przetwarzaniu danych. Odbiorcy danych: Podmioty przetwarzające dane osobowe w imieniu Medi Partner Sp. z o. o. Szczegółowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych

Zobacz podobne artykuły

Dieta po transferze. Odżywiamy endometrium!
Co to jest PGT?
USG piersi przed in vitro
Dowiedz się więcej